Drużyna ze Skopania z rekordem powiatu

Klaudia Tajs
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt ze Ślęzaków  zajęła w gminnych zawodach drugie miejsce. Radość młodych zawodniczek była ogromna
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt ze Ślęzaków zajęła w gminnych zawodach drugie miejsce. Radość młodych zawodniczek była ogromna Klaudia Tajs
Miejsko - Gminne Zawody Pożarnicze w Baranowie Sandomierskim z rekordem w ćwiczeniu bojowym na czas

Aż 25 drużyn reprezentujących jednostki ochotniczych straży pożarnych rywalizowało na stadionie sportowym w Baranowie Sandomierskim, gdzie rozegrano miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze. Swoimi umiejętnościami pochwaliły się trzy drużyny dziewcząt, sześć chłopców, pięć drużyn kobiecych i 11 drużyn męskich działających na terenie gminy Baranów Sandomierski. Podczas zawodów pobity został najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym w tarnobrzeskim, który osiągnął reprezentant jednostki OSP ze Skopania i wyniósł 32,5 sekundy. Radość z wyniku ogromna, bo rekord Polski ustalony w zeszłym roku wyniósł 30,4 sekundy.

Sztafeta i ćwiczenia

Drużyny kobiecie oraz druhowie wystartowali w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej z przeszkodami „7 x 50 m” i ćwiczeniu bojowym. Grupy dziewcząt i chłopców rywalizowały w sztafecie na 400 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska pod przewodnictwem mł. bryg. Jacka Widucha. W klasyfikacji końcowej w grupie dziewcząt I miejsce zdobyła drużyna ze Skopania, II miejsce Ślęzaki, III miejsce Wola Baranowska. W grupie chłopców najlepsi okazali się reprezentanci Durdów, II miejsce zajęła drużyna z Marków, III miejsce drużyna z Woli Baranowskiej. W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych I miejsce zajęły Ślęzaki, II miejsce Skopanie, III miejsce Suchorzów. Wśród faworytów męskich drużyn wymieniano jednostkę ze Skopania, Durdów i Woli Baranowskiej. Drużyna ze Skopania wykonała ćwiczenie bojowe z najlepszym czasem 32,5 sekund ustanawiając rekord powiatu tarnobrzeskiego. Grzegorz Ślęzak, prezes jednostki nie krył zadowolenia z wyniku. - Mamy dwa pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt i grupie A seniorów - mówił prezes. - Poprawiliśmy rekord powiatu w ćwiczeniu bojowym. Mogło być jeszcze lepiej, ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni.

Puchary, dyplomy i piłka

Najlepsze drużyny odebrały puchary i dyplomy, które wręczyli samorządowcy oraz przedstawiciel Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Były również nagrody indywidualne dla najlpeszych zawodników. Puchar dla najmłodszego uczestnika odebrał dziesięcioletni Paweł Sawicki z Dymitrowa Małego.

Jak podsumował Jacek Hynowski, prezes Miejsko - Gminnego Zarządu OSP w Baranowie Sandomierskim poziom zawodów był bardzo wysoki.