Drużyny z okręgówki przegrały. Wyniki barażowych spotkań piłkarskich w podokręgu Stalowa Wola

/ARKA/, /PISZ/
W Nisku rezerwy Sokoła (biało-niebieskie koszulki) pewnie pokonały rywali z Kotowej Woli. Marcin Radzimowski
Wiele ciekawego działo się podczas niedzielnych spotkań barażowych w podokręgu Stalowa Wola, w których drużyny walczyły o prawo gry w przyszłym sezonie w klasie okręgowej oraz klasie A.

W meczach drużyn klasy okręgowej z wicemistrzami klasy A górą byli ci drudzy, którzy po wypracowanej przewadze mają olbrzymie szanse awansu. W spotkaniach zespołów klasy A z wicemistrzami klasy B wysokich porażek doznali piłkarze tarnobrzeskiej Koniczynki Ocice oraz Truck Kotowa Wola.

O grę w klasie okręgowej

Jeziorak Chwałowice - San Wrzawy 2:0 (0:0), Ziółkowski 76, 79.
Jeziorak: Iberle - P. Kurkiewicz, A. Oskroba, Madej, Suszek - M. Kurkiewicz, P. Oskroba, Nowiński, G. Kurkiewicz (80 T. Kurkiewicz) - Ziółkowski, Oźga (88 Górniak).
San: Kochańczyk - Broda (70 Stilger), Sz.Fietko, Maciej Fietko, Gajda - J. Fietko, Laskowski, Michał Fietko, Bartoszek - Machowski, Prarat (46 Biliński).
Sędziował: Marek Witoń z Tarnobrzega. Widzów 250.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale po przerwie przewagę zyskali piłkarze Jezioraka i udokumentowali ją dwoma golami autorstwa Pawła Ziółkowskiego. W pierwszym przypadku otrzymał on dokładne podanie od Krzysztofa Oźgi i efektownym wślizgiem umieścił piłkę w bramce Sanu, a w drugim po dokładnym podaniu od Pawła Niwińskiego strzelił celnie w długi róg.
LZS Rzeczyca Długa - San Kłyżów 5:2 (2:1), Dobrzyński 3, K. Markut 37, 51, A. Kusiński 48 z karnego, Stelmach 55 - Chmiel 23, Jarosz 90.

Rzeczyca: Żurawski - A. Kusiński, Dobrzyński (81 Brymora), Chramęga, Budziło (83 Tofil) - Stelmach, Paleń, Podolski, M. Kusiński, Haliniak - K. Markut.
San: Pchełka - M. Siek, Drąg, Wojtas (75 Jarosz), Sagan (55 Pliszka) - Sulejman (65 J. Siek), Bąk, Madej, Tofil (60 Pięta), Mroczek - Chmiel.
Żółte kartki: Paleń, Budziło (Rzeczyca), M. Siek, Madej (San). Sędziował: Paweł Samołyk z Gorzyc. Widzów: 300.

- Bramkarz Kłyżowa nie miał swojego dnia, słabo bronił - komentuje Paweł Sroka, trener Rzeczycy. - W drugiej połowie strzeliliśmy trzy bramki w niecałe dziesięć minut. Szkoda straconego gola w 90 minucie, bo wynik 5:1 byłby jeszcze lepszy.

O grę w klasie A

Sokół II Nisko - Truck Kotowa Wola 3:1 (1:1), Czyż 44, Zając 77, Koczot 86 - Szuba 6.
Sokół II: Bieniek - Kowal, Ptak, Czyż, Wolak (46 Niedziałek) - Godecki, Koczot, Zając, Maczuga, Wójcik - Małek.
Kotowa Wola: Burdzy - A. Tworzydło, D. Tworzydło (65 M. Cygan), Wąsik, Gorczyca - P. Czernecki (80 Cwanek), Ł. Czernecki, Andrzej Idec, Adrian Idec, Szuba - Kopeć.
Żółte kartki: Ptak, Maczuga, Wolak (Sokół), D. Tworzydło, Gorczyca, Andrzej Idec (Kotowa Wola). Sędziował: Tomasz Giżka ze Stalowej Woli. Widzów: 100.

- Zdołaliśmy odrobić straty, a ciekawa była dla nas pierwsza bramka Pawła Czyża. Najpierw piłka po strzale głową trafiła w poprzeczkę, kolejny strzał głową obronił bramkarz i wreszcie za trzecim strzałem głową piłka wpadła do siatki - uśmiecha się Artur Kielarski, trener Sokoła II.
Staromieszczanka Stare Miasto - LKS Tarnowska Wola 3:0 (1:0), Ostrowski 25, Paweł Ćwikła I 70, Mikrowski 87.

Huragan Zdziechowice - Azalia Brzóza Królewska 1:2 (0:2), Klimek, Jabłoński dla Azalii.
Koniczynka Ocice Tarnobrzeg - Sparta II Groble 1:4 (0:1), M. Ordon - Kusik, D. Sarzyńskim Cisek, Wraga.

Barażowe mecze rewanżowe rozegrane zostaną w środę 3 lipca, początek, godzina 17.