Duże sukcesy młodych szachistów z Tarnobrzega na kilku turniejach

Redakcja
Młodzi tarnobrzescy szachiści z z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego z sukcesami zakończyli swoje ostatnie starty w kilku turniejach, sięgając po najwyższe trofea.

W rozegranych w sobotę, 8 czerwca w Krośnie Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich Adam Biesiadecki został mistrzem województwa do lat 13, w gronie 37 sklasyfikowanych zawodników z klubów szachowych całego regionu. W tym samym turnieju Filip Białek z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego został wicemistrzem województwa podkarpackiego juniorów do lat 11, ustępując jedynie Hubertowi Ziębie z klubu Lotnik Mielec. Jakub Białek zajął 5 miejsce w tej samej grupie. W rywalizacji uczestniczyło 31 młodych szachistów.

Z sukcesami bracia Jakub i Filip Białkowie startowali również w turnieju o puchar starosty leżajskiego, gdzie zwyciężyli w turnieju „C” zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

W niedzielę, 9 czerwca w Nowej Dębie w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury reprezentant Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego Kornel Jakubowski wygrał turniej dla zawodników rocznik 2007 i młodsi.

- Cieszą obecne sukcesy i rosną apetyty na kolejne - mówi Ryszard Czajkowski, prezes Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego.

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?