Dwa brązowe medale dla weterana z Tarnobrzega

Piotr Szpak
Janusz Malarz (trzeci z prawej) wywalczył w Wałbrzychu dwa brązowe medale
Janusz Malarz (trzeci z prawej) wywalczył w Wałbrzychu dwa brązowe medale Archiwum klubowe
Janusz Malarz z Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg zdobył dwa brązowe medale podczas rozegranych w Wałbrzychu mistrzostw Polski weteranów w tenisie stołowym. Tarnobrzeżanin rywalizował w kategorii wiekowej powyżej 75 lat.

W turnieju indywidualnym w fazie grupowej Janusz Malarz pokonał po 3:0 Jana Bukowskiego z Bystrej oraz Gerarda Burczyńskiego z Grudziądza. Następnie w pierwszej rundzie turnieju głównego miał wolny los, a w ćwierćfinale uległ 1:3 (9, -11, 3, 8) Ryszardowi Banaszkiewiczowi z Brzegu Dolnego.

W walce o medal pokonał ponownie 3:0 (5, 3, 7) Jana Bukowskiego z Bystrej, następnie 3:1 (7, -4, 9, 11) Adama Hnydę z Świerklaniec i po zaciętej walce 3:2 (-7, 3, -9, 3, 11) Mariana Gęsickiego z Działdowa.

W turnieju deblowym faworyci Janusz Malarz wraz z Henrykiem Glurą z Bydgoszczy pokonali 3:1 (11, -10, 6, 9) parę deblową Gerard Burczyński z Grudziądza/Mariusz Piński z Gdańska a następnie w półfinale ulegli 1:3 (-9, 7, -7, -14) deblowi Marian Wyrzykowski ze Świnoujścia/Mirosław Karczmarczyk z Gdyni i szansa na Mistrzostwo Polski uciekła.

Na zawodach w Wałbrzychu podsumowano również klasyfikację generalną Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2016/2017 i Janusz Malarz w kategorii weteran 75-79 lat zajął wysokie czwarte miejsce.
Tarnobrzeżaninowi nie udało się stanąć na podium w ogólnej klasyfikacji ponieważ nie mógł uczestniczyć w jednym z dziewięciu turniejów Grand Prix i zabrakło mu 20 punktów do trzeciego miejsca.