Dwa medale niepełnosprawnego tenisisty stołowego Jeziora Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Maciej Nalepka (z prawej) zaliczył kolejny udany występ w swojej karierze,
Maciej Nalepka (z prawej) zaliczył kolejny udany występ w swojej karierze, Archiwum klubowe
W rumuńskim Cluj Napoca w zawodach międzynarodowych Romania International Table Tennis Open Ritto wystąpiła Reprezentacja Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym, w której zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg Maciej Nalepka.

Maciej w turnieju drużynowym wywalczył pierwsze miejsce, a w turnieju indywidualnym zajął trzecią lokatę.

W turnieju indywidualnym w klasie trzeciej Maciej w rozgrywkach grupowych pokonał 3:0 (5, 3, 4) Francuza Lauren Papina, 3:0 (8, 3, 4), Włocha Alessandro Giardini oraz także 3:0 (2, 3, 8) Rumuna George Banciu.

W fazie pucharowej miał wolny los, a w półfinale spotkał się z Serbem Darko Babicem ulegając mu po emocjonującej walce o finał 2:3 (-9, 8, 8, -3, -2).

To, co nie powiodło się w turnieju indywidualnym udało się w turnieju drużynowym w klasie 3-4 gdzie Maciej Nalepka wraz z Rafałem Lisem wygrali wszystkie pojedynki zajmując pierwsze miejsce. Pokonali 2:0 drużyny Włoch, Rumunii 2, Rumunii 2 oraz Słowację.

Kolejne zawody dla niepełnosprawnych tenisistów z Tarnobrzega to turniej Grand Prix Polski, który rozegrany zostanie w dniach 21-23 kwietnia w Gdańsku. Z kolei w dniach 6-9 maja w Lasko w Słowenii z udziałem reprezentacji Polski odbędzie się międzynarodowa rywalizacja o punkty do rankingu światowego.