Dwa medale pływackich sztafet Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu

Piotr Szpak
Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu udanie startowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Archiwum szkolne
W Dębicy rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym. Rywalizowano na dystansie 6x25 metrów w kategorii dziewcząt i chłopców.

Chłopcy z tarnobrzeskiej Trójki okazali się najlepszy na Podkarpaciu zajmując pierwsze miejsce i zdobywając zloty medal z wynikiem 1:29,11. Tarnobrzeżanie płynęli w składzie: Szymon Skulski, Maciej Guściora, Krzysztof Adamski, Wojciech Bieniarz, Mikołaj Zych, Mateusz Szklarz Szklarz i Michał Komoniewski.

Dziewczęta z Trójki Tarnobrzeg zdobyły srebrny medal zajmując drugie miejsce w czasem 1:31,76.
Tarnobrzeżanki płynęły w składzie Kamila Skwara, Marta Meksuła, Zuzanna Błażejczak, Weronika Wiatrowska, Agnieszka Rębisz oraz Agata Gładysz.

Indywidualnie najlepiej spisali się: Mikołaj Zych, który zajął drugie miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym; Kamila Skwara trzecia na 50 dowolnym oraz Szymon Skulski trzeci 50 m stylem motylkowym.
Młodzież SP 3 Tarnobrzeg, której trenerką jest Angelika Michalik trenuje na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym Delfin Tarnobrzeg.