Dwa medale Roberta Florasa

/PISZ/
Wychowanek Gim-Tim 5 Stalowa Wola Robert Floras zajął drugie miejsce w zaliczanych do prestiżowego cyklu ITTF Pro Tour Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów w tenisie stołowym, które rozegrane zostały w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie.

Wśród juniorów zwyciężył Szwed Hampus Soderlund, najlepszą juniorką okazała się Japonka Miyu Maeda.

Do półfinału rozgrywek singlowych awansowało dwóch Polaków, w walce o finał Robert Floras (na co dzień zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki) pokonał Artura Białka (MOKS Słoneczny Stok Białystok) 4:1. W finale Floras, niesiony dopingiem kibiców zebranych w cetniewskiej hali, stoczył zaciętą walkę ze Szwedem Soderlundem, ten jednak nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i pokonał Polaka 4:2. Floras zdobył także srebro w grze podwójnej, grając w parze z Czechem Pavlem Siruckiem. Polsko-czeski debel w finale uległ 2:3 parze z Francji, Quentinowi Robinot i Romainowi Lorentzowi.

W turnieju juniorek brązowy medal wywalczyła Magdalena Szczerkowska.

- Cieszę się z tego medalu, choć oczywiście mogło być jeszcze lepiej. Na tym etapie turnieju decydują szczegóły, dyspozycja dnia. Dziś akurat górą była Japonka, ale gdybyśmy grały jutro, wynik mógłby być odwrotny - powiedziała Magdalena Szczerkowska, która trafiła w półfinale na przyszłą zwyciężczynię, Miyu Maedę. Japonka pokonała grającą na co dzień w klubie Wanzl Nadarzyn Polkę 4:1, a w finale wygrała ze swoją rodaczką Misaki Morizono.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym (Polish Youth Open 2010) trwały przez pięć dni, a wzięło w nich udział 273 zawodników z 25 państw świata,
w tym 53 tenisistów i tenisistek stołowych z Polski.