Dwa medale zawodników Victorii Stalowa Wola

/gli/
Agnieszka Dybka i Radosław Moskal z medalami.
Agnieszka Dybka i Radosław Moskal z medalami. Krzysztof Sugier
W weekend w Radomiu odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy Victorii Stalowa Wola zdobyli podczas tych zawodów dwa medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

Złoty medal przywiozła z Radomia Agnieszka Dybka, która w biegu na 1000 metrów ustanowiła swój nowy rekord życiowy - 3:00.09. Świetnie spisał się również Radosław Moskal, który na tym samym dystansie zajął drugie miejsce. Czas: 2:41.41.

Medale jeszcze były poza zasięgiem: Natalii Ziółkowskiej (szóste miejsce w konkursie rzutu młotem), sztafety 4x100 metrów (szóste miejsce), Agaty Kotwicy (dziesiąte miejsce w konkursie rzutu młotem), Kacpra Klimka (dwunaste miejsce i rekord życiowy w biegu na 300 metrów) oraz Daniela Galici Perez (osiemnaste miejsce w biegu na 300 metrów).

W Radomiu wystąpili także lekkoatleci z innych klubów naszego regionu. Emilia Dąbek z Witaru Tarnobrzeg zajęła dziewiętnaste miejsce w biegu na 100 metrów oraz dwudzieste szóste w biegu na 300 metrów.

Radomskie mistrzostwa były jednym z ostatnich akcentów tego sezonu, który zarówno dla tych młodszych, jak i nieco starszych zawodników stalowowolskiej Victorii był bardzo udany. Oby kolejne lata była tak samo owocne w medale i rekordy.