Dwa zwycięstwa i porażka w Katarze. Miła niespodzianka Kingi Stefańskiej

Piotr Szpak
Kinga Stefańska sprawiła miłą niespodziankę pokonując rywalkę z Hongkongu.
Kinga Stefańska sprawiła miłą niespodziankę pokonując rywalkę z Hongkongu. Grzegorz Lipiec
Ze zmiennym szczęściem walczyły w pierwszej rundzie kwalifikacji to turnieju głównego singla podczas rozgrywanych w Doha Międzynarodowych Mistrzostw Kataru tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg.

Największą i najmilszą niespodziankę sprawiła kapitan tarnobrzeskiej drużyny Kinga Stefańska, która po pasjonującej grze pokonała reprezentantkę Hongkongu Huajum Jiang 4:2 (8:11, 11:2, 11:4, 11:7, 4:11, 11:6).

Po pierwszym przegranym przez Kingę secie nasza zawodniczka zaczęła imponować swoją ofensywną postawą.

- Wygrała trzy kolejne sety w pięknym stylu i choć w piątej partii jej rywalka była górą to w szóstym secie Kinga zakończyła pojedynek pięknym zwycięstwem. Wielu tutejszych kibiców było pod wrażeniem gry naszej zawodniczki – mówił nam przebywający z tarnobrzeskim zespołem w Katarze trener Zbigniew Nęcek.

Wysoka formę w pierwszym swoim pojedynku w katarskich mistrzostwach zaprezentowała Li Qian, która nadspodziewanie łatwo rozprawiła się z reprezentantką Japonii Sakurą Nori pokonując ją 4:0 (11:8, 11:6, 11:5, 11:5. Tylko w pierwszym secie „Mała” miała pewne kłopoty z Japonką, w pozostałych trzech partiach dominowała w sposób bezdyskusyjny.

Zawiodła tylko Natalia Partyka, która w pierwszej grze uległa reprezentantce Hongkongu LI Ching Wan 2:4 (11:9, 3:11, 11:8, 8:11, 13:15, 6:11). Po trzech setach Natalia wygrywała 2:1, ale trzy kolejne partie przegrała.

W czwartek rozegrana zostanie druga runda kwalifikacji do turnieju głównego. Rywalkom Kingi Stefańskiej będzie silna reprezentantka Singapuru Lin Ye. Z kolei Li Qian zmierzy się z reprezentantką Tajwanu Lee-Chen.

Do 16 turnieju debla zakwalifikowane zostały na podstawie światowej listy rankingowej reprezentantki Polski Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska. Turniej deblistek rozpocznie się w piątkowe popołudnie, a w pierwszej swej grze Polki zmierzą się z reprezentantkami Hongkongu Doo Hoi Kem i Tie Yana.