Dwanaście medali pływaków Delfina Tarnobrzeg

(DASZ)
Najlepszy zawodnik strzyżowskich zawodów Szymon Sekulski z trenerką Andżeliką Michalik. Archiwum klubowe
Rewelacyjnie spisali się reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg podczas rozegranych w Strzyżowie Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego dzieci 10 i 11-letnich.

Tarnobrzeżanie wywalczyli aż 12 medali, w tym trzy złote, sześć srebrnych oraz trzy brązowe. W rywalizacji wzięło udział 150 zawodniczek i zawodników z 12 klubów całego województwa podkarpackiego.

Najlepszym zawodnikiem zawodów wśród 10-latków okazał się Szymon Skulski, który zdobył trzy złote medale a najwięcej specjalnych punktów (230) otrzymał za zwycięstwo w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, w którym uzyskał czas 33,09 sekund uzyskując 230 punktów.

Szymon Skulski zwyciężył także w wyścigach na 100 metrów stylem dowolnym (1.18,41 min) oraz na 200 kraulem (2.54.93).

Wśród dziewcząt 11 letnich Kamila Skwara zajęła sklasyfikowana została na trzeciej pozycji za wynik na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (35,56), który dal jej drugą lokatę na tym dystansie. Ponadto Kamila była trzecia na 100 metrów stylem zmiennym (1.32,08) oraz na 200 grzbietowym (2,54,93).

Olivia Guściora zdobyła trzy medalem dwa srebrne, dwa srebrne na 100 zmiennym i 200 grzbietowym oraz brązowy na 50 dowolnym. Z trzema srebrnymi medalami wróciła do domu bardzo dobrze radząca sobie w Strzyżowie Zuzanna Błażejczak, która była druga w wyścigach na dystansach: 50 i 100 m stylem motylkowym100 m stylem motylkowym oraz 200 m dowolnym.

- To były bardzo udane zawody dla naszych dziewcząt i chłopców. Większość popłynęła na bardzo dobrym poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe, więc zrobili to na co liczyłam i to sprawiło mi największe zadowolenie. Mam nadzieję, że w kolejnych zawodach popłyną na równie wysokim poziomie - mówiła z zadowoleniem trenerka pływaków tarnobrzeskiego Delfina Andżelika Michalik.