MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektor, lekarze i starosta zbulwersowani opiniami o szpitalu w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Profesor Andrzej Jaroszyński, który pomógł stworzyć i zorganizować Ośrodek Dializ Otrzewnowych w szpitalu w Stalowej Woli, odpiera nieżyczliwe oceny. Więcej na kolejnych zdjęciach
Profesor Andrzej Jaroszyński, który pomógł stworzyć i zorganizować Ośrodek Dializ Otrzewnowych w szpitalu w Stalowej Woli, odpiera nieżyczliwe oceny. Więcej na kolejnych zdjęciach Zdzisław Surowaniec
Nieprawdziwe informacje rozpowszechniane na temat szpitala w Stalowej Woli w ostatnim czasie przez niektórych kandydatów do samorządu były powodem zwołania konferencji prasowej i prostowaniu prezentowanego obrazu lecznicy.

Dyrektor, lekarze i starosta zbulwersowani opiniami o szpitalu w Stalowej Woli

- W ostatnim czasie pojawiały się głosy, że nasz szpital należy omijać szerokim łukiem, że jest to jeden z najgorszych szpitali, że ma ogromne zadłużenie, że jest do zaorania bez mała – powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

- Tak jak w szpitalu jest obecnie, jeszcze dawno nie było w ostatnich 15 latach. W szpitalu obecnie na działalności operacyjnej mamy ponad 4 miliony złotych zysku. Kto mówi że szpital jest w bardzo złej sytuacji, w bardzo złym położeniu, mija się z prawdą. I chciałbym, żeby to nasi mieszkańcy wiedzieli, że głoszenie takich teorii szkodzi bardzo szpitalowi, a de facto szkodzi naszym mieszkańcom – ocenił starosta.

Starosta przypomniał, ze placówka medyczna pracuje na swoje uznanie, na swój autorytet, wiele, wiele lat. Starosta przypomniał, że o jakości świadczonej opieki medycznej w szpitalu w Stalowej Woli świadczy to, że pracuje tutaj trzech profesorów doktorów habilitowanych medycyny.

Zobaczcie zdjęcia konferencji prasowej w szpitalu w Stalowej Woli

- Wszędzie jest problem z lekarzami, a w naszym szpitalu tego problemu nie ma. 1 kwietnia rozpoczyna pracę w naszym szpitalu doktor nauk medycznych urolog Piotr Satławski. Jest znany wszystkim, pracował tu już u nas, wraca do nas. Stawiamy na urologię, bo urologia jest bardzo ważną dziedziną medycyny i myślę że będą nasi mieszkańcy z tego powodu zadowoleni – stwierdził starosta.

Dyrektor szpitala doktor Monika Pachacz-Świderska ubolewała, że nieprawdziwe i nieprzychylne opinie o szpitalu podważają wysokie kompetencje i kwalifikacje medycznych autorytetów i jakość usług szpitala. - Żadna z tych osób, które wypowiadają się krytycznie o szpitalu, osobiście nie była u mnie i informacji ode mnie nie uzyskiwała. Jeżeli wiedzą jak lepiej poprowadzić szpital, to zapraszam do dialogu, do rozmowy. Kiedy był ogłoszony konkurs na dyrektora szpitala moja kandydatura w tym konkursie była jedyna, innych osób nie było. Zapraszam do siebie, gabinet dyrektora jest otwarty, możemy porozmawiać na tematy, które są problematyczne i które w przestrzeni publicznej funkcjonują – mówiła dyrektor szpitala.

- W innych szpitalach mają problemy kadrowe, zamykane są oddziały wewnętrzne, nie odbudowują się. Natomiast my wciąż pozyskujemy nowych, młodych pracowników. Chciałabym, żeby państwo posłuchali tych lekarzy, którzy kierują oddziałami, jak wygląda w tej chwili funkcjonowanie naszego szpitala – zaproponowała dyrektor szpitala.


Profesor Andrzej Jaroszyński
, który pomógł stworzyć i zorganizować Ośrodek Dializ Otrzewnowych w szpitalu w Stalowej Woli przyznał, że ze stalowowolskim szpitalem jest związany od niedawna i dlatego ma porównanie tego co się dzieje w tym szpitalu z innymi szpitalami.

Zobaczcie zdjęcia konferencji prasowej w szpitalu w Stalowej Woli

- Muszę powiedzieć że od ponad roku, kiedy tutaj pracuję, obserwuję z dużą satysfakcją pozytywne zmiany. Dlatego też muszę powiedzieć że jestem zbulwersowany krzywdzącymi, niemerytorycznymi opiniami. Na przykładzie nefrologii sześciu lekarzy przyszło do pracy. Stosowane są procedury nie tylko charakterystyczne dla szpitala powiatowego, ale dla wszystkich klinik, które są wyjątkowo rzadko wykonywane na terenie Polski. Prowadzimy szkolenia dla lekarzy z całej Polski, jak i też zaczynam prowadzić szkolenia dla lekarzy z zagranicy – poinformował profesor.

- Dlatego uważam, że nieprzychylne, kłamliwe wypowiedzi krążące w przestrzeni medialnej burzą pewną cienką budowaną nić zaufania do tego szpitala – ocenił profesor Jaroszyński.

Doktor nauk medycznych Tomasz Jaworski specjalista chirurgii ogólnej, kieruje oddziałem chirurgicznym w stalowowolskim szpitalu od połowy zeszłego roku.

- W ciągu tego kilkumiesięcznego okresu udało się odbudować kadrę lekarską oddziałów chirurgicznego, co w obecnej dobie braków kadrowych wśród chirurgów jest wielkim osiągnięciem. Skupiamy się na wykonywaniu głównie operacji w technikach minimalnie inwazyjnych, które wcześniej tutaj w szpitalu były bardzo sporadycznie wykonywane. W chwili obecnej jesteśmy można chyba powiedzieć jedynym na Podkarpaciu ośrodkiem rutynowo na co dzień wykonującym większość operacji przepuklin pachwinowych metodą laparoskopową. To w zasadzie 90% pacjentów którzy się do nas zgłaszają są to techniką operowani. Jesteśmy chyba jedynym oddziałem chirurgicznym na Podkarpaciu który rutynowo wykonuje zabiegi na rozworze przełykowym. Jesteśmy na pewno jednym z nielicznych albo jedynym oddziałem, który wykonuje zabiegi chirurgiczne leczenia otyłości u pacjentów z otyłością patologiczną. W ciągu tych 6 miesięcy rozpoczęliśmy również operację endokrynologiczne całkowitego wycięcia tarczycy i operację na gruczołach przy tarczycach. Do tej pory w tym szpitalu w zasadzie można powiedzieć że nie były wykonywane w ogóle albo były wykonywane sporadycznie – ocenił doktor Jaworski.

- Do tego szpitala sprowadziła mnie znakomita atmosfera która tutaj panuje plus widzę potencjał i możliwość rozwoju jako że pacjenci na Podkarpaciu są naprawdę w dużej mierze nie zaopiekowani w wystarczający sposób, jeździli do województw sąsiednich na przykład do Lublina skąd pochodzę – powiedział doktor Jaworski.

W podobnym tonie wypowiedzieli się doktor Magdalena Chyła-Peryt – specjalista chorób wewnętrznych, Specjalista Endokrynologii, doktor Marcin Jadach – specjalista nefrologii i specjalista chorób wewnętrznych. Także doktor Piotr Kułacz – specjalista psychiatrii, który kieruje Centrum Zdrowia Psychicznego. Zgodnie z założeniami programu pomoc udzielana w Centrum Zdrowia Psychicznego, przebiegać ma szybko, bez skierowania i bezpłatnie.

Szpital ma także Pełnomocnika do spraw Praw Pacjenta, jego obowiązki objęła lekarz neurolog Beata Barcicka – Kłosowska. Do niej można zgłaszać problemy. Ale jak zapewniła, otrzymuje także podziękowania od pacjentów zadowolonych z efektów leczenia w szpitalu.

Zobaczcie zdjęcia konferencji prasowej w szpitalu w Stalowej Woli

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie