Dziarscy sportowcy. Sześć medali naszych lekkoatletycznych weteranów

/PISZ/
Andrzej Rupala z Tarnobrzega wywalczył w Radomiu dwa medale zloty i brązowy.
Andrzej Rupala z Tarnobrzega wywalczył w Radomiu dwa medale zloty i brązowy. Archiwum prywatne
Rewelacyjnie spisali się lekkoatleci z naszego regionu podczas rozegranych w Radomiu mistrzostwach Polski weteranów. Zdobyli sześć medali w tym pięć złotych!

Najmłodszy z zawodników naszego regionu Bogdan Dziuba z Victorii Stalowa Wola reprezentujący w radomskich mistrzostwach Jastkowice startował w kategorii wiekowej 40-45 lat i okazał się najlepszy w biegach na 1500 metrów zwyciężając w nim z czasem 4.14,95 min., oraz w biegu na 5000 metrów wygrywając z wynikiem 15.59,07.

Także dwa złote medale wywalczył Stanisław Łańcucki ze Stalowej Woli, który rywalizował w kategorii wiekowej M55. Był on najlepszy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami uzyskując czas 11.13,37 oraz na 5000 metrów zwyciężając z wynikiem 17.29,08.

Na najwyższym stopniu podium stanął także Andrzej Rupala z Tarnobrzega, który rywalizował w kategorii wiekowej M 50. Zajął on pierwsze miejsce zdobywając złoty medal w trójskoku uzyskując wynik 11,34. Tarnobrzeżanin startował także w skoku w dal zajmując z wynikiem 1,55 trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal.