MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci z gminy Bojanów tańczyły na festiwalu na Węgrzech

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Bojanowską gminę reprezentowały na festiwalu na Węgrzech trzy grupy dziecięce i młodzieżowe taneczne. Wsztscy zrobili na węgierskiej publiczności dobre wrażenie
Bojanowską gminę reprezentowały na festiwalu na Węgrzech trzy grupy dziecięce i młodzieżowe taneczne. Wsztscy zrobili na węgierskiej publiczności dobre wrażenie archiwum
Dzieci z gminy Bojanów w Stalowej Woli po raz kolejny uczestniczyły w festiwalu tanecznym Sztar Lab w zaprzyjaźnionym węgierskim miasteczku Isaszeg.

Gminę reprezentowały trzy grupy taneczne. Pierwszą najmłodszą grupą były dzieci tańczące twista w rytm „Alibaby”, zdobywając czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drugą grupą były dziewczęta z Zespołu Tańca Sportowego „Korona” w bardzo energetycznym hip – hopie, zdobywając wysokie drugie miejsce i srebrny medal.

Największy sukces w dotychczasowych występach na Sztar Lab odnotowały dziewczęta z Przyszowa uzyskując złoto w kategorii tańców latynowskich. Prezentowały pełen elegancji taniec pantery zjednując sobie sympatię węgierskiej publiczności. Ten sukces na węgierskiej ziemi to dzieło kilkumiesięcznej pracy zarówno dzieci i młodzieży, jak również opiekunki i choreografki zespołów Pauliny Paszek – Kruczyńskiej.

Natomiast Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” z Katolickiego Domu Kultury „Arka” w Racławicach uczestniczył w VII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Folklor Świata 2016”, organizowanym co roku przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Na festiwal przyjechało 28 Zespołów z Polski i świata, z Białorusi, Czech, Macedonii, Serbii, Bułgarii, Węgier, Litwy, Ukrainy i Turcji.

Festiwal otwierał barwny korowód, który przemaszerował ulicami Zduńskiej Woli. Podczas przemarszu każdy Zespół prezentował swój region pod względem tanecznym, muzycznym lub wokalnym. W kolejny dzień prezentowały się wszystkie zespoły na scenie, a wieczorem miała miejsce wspólna, integracyjna zabawa. - Festiwal to czas do zawierania przyjaźni, wymiany doświadczeń oraz promocji Ojczyzny, własnego regionu, miasta i miejsca zamieszkania. Dzieci wróciły do domu z pozytywnymi wrażeniami i bogatsze pod względem artystycznym - powiedzieli opiekunowie tancerzy.

Kolejne programy artystyczne przygotowywane będą na okoliczność Koncertów Jubileuszowych z okazji 30-lecia „Racławic” oraz 20-lecia Katolickiego Domu Kultury „Arka” w Racławicach. Uroczystości będą miały miejsce 3 i 4 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie