Dziewczęta z Harasiuk odniosły wielki sukces w Warszawie

Piotr Szpak
Archiwum klubowe
Wielki sukces młodych piłkarek Orlika Harasiuki. Zajęły drugie miejsce w turnieju o puchar premiera

Znakomicie spisały się zawodniczki Orlika Harasiuki w finale Ogólnopolskim VI Edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera, który rozegrany został w Warszawie.

Podopieczne trenera Mariusza Jednacza i Piotra Potockiego w kategorii dziewcząt do 12 lat wygrały w eliminacjach kolejnych pięć meczów. Dziewczęta z Harasiuk w powiecie niżańskim pokonały: TRT Malbork 2:1 (dwa gole Patrycji Jednacz), OrlSP Niemica2:1 (Oliwia Pałamarz 2), Tygryski Świętochłowice 2:1 (Patrycja Jednacz, Oliwia Pałamarz). W ćwierćfinale nasz zespół pokonał Tęcze Bydgoszcz 2:1 (Wiktoria Mikrut, Patrycja Jednacz), natomiast w półfinale pokonały Dubler Opole Lubelskie 2:1 (Patrycja Jednacz, Julia Femiak) awansując do ścisłego finału turnieju, w którym zmierzyły się z faworytem całych rozgrywek drużyną Ząbkovii Ząbki.

Finał odbył się w Hali Sportowej „Torwar” w Warszawie w obecności 3000 widzów. Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund nasza drużyna przegrała 2:3 (bramki Patrycja Jednacz i Wiktoria Mikrut) zdobywając tym samym wspaniały puchar i srebrne medale za drugie miejsce w Polsce w kategorii dziewcząt młodszych.

Drużyna Orlika Harasiuki wystąpiła w składzie: Julia Femiak, Martyna Żywko, Iga Potocka, Julia Jednacz, Oliwia Pałamarz, Maja Mucha, Patrycja Jednacz – kapitan drużyny, Oliwia Bielecka, Wiktoria Mikrut, Klaudia Rzeszutko

Droga do finału była niezwykle trudna. Co prawda w eliminacjach wojewódzkich drużyna nie straciła nawet jednej bramki pewnie wygrywając finał wojewódzki, jednak w Warszawie rywalki były już zdecydowanie silniejsze. Drugie miejsce w Polsce to największy sukces w historii drużyny Orlik Harasiuki. Dziewczęta ciężką, systematyczną pracą zasłużyły sobie na te medale i udowodniły, że nawet drużyny z małych miejscowości mogą skutecznie rywalizować o najwyższe miejsca w rozgrywkach ogólnopolskich.

Partycja Jednacz w opinii większości obserwatorów była najlepszą zawodniczką turnieju a gol strzelony w półfinale przez naszą bramkarkę Julia Femiak przejdzie do historii turnieju – mówili trenerzy naszego zespołu Mariusz Jednacz i Piotr Potocki.