Dziewięć medali zdobyli najmłodsi pływacy Delfina Tarnobrzeg w ogólnopolskim wieloboju w Srzyżowie

Piotr Szpak
Najmłodsi pływacy Delfina Tarnobrzeg wrócili z zawodów bardzo zadowoleni.
Najmłodsi pływacy Delfina Tarnobrzeg wrócili z zawodów bardzo zadowoleni. archiwum klubowe
Dziewięć medali zdobyli reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg, którzy uczestniczyli w rozegranych w Strzyżowie zawodach Ogólnopolskiego Drużynowego Wieloboju pływackiego.

Swój talent potwierdził Szymon Skulski, który wygrał w klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika, a jego młodsza koleżanka Łucja Zych w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce. Drużynowo ekipa delfina zajęła trzecie miejsce. W zawodach startowało 170 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. Młodzi pływacy z tarnobrzeskiego klubu zdobyli dziewięć medali: Szymon Skulski złoty na 50 metrów stylem motylkowym, srebrny na 100 dowolnym oraz brązowe na 200 dowolnym i 200 zmiennym; Łucja Zych złote na 50 dowolnym i 50 grzbietowym i brązowy na 100 zmiennym.
- Niewiele zabrakło Marcelinie Ziębie do brązowego medalu na 100 m stylem grzbietowym, tylko jedną setną. Pięknie walczyły sztafety dziewcząt. Srebrny medal wywalczyły dziewczęta w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym, a w sztafecie 4x50 m dowolnym dziewcząt zdobyły brązowy medal. Pozostali poprawili swoje rekordy życiowe i byłam z nich bardzo zadowolona – mówiła uradowana trenerka tarnobrzeskiej młodzieży Angelika Michalik.