Efektowna wygrana tenisistek stołowych Zamku-SPAR Tarnobrzeg

/DASZ/
Jia Jun po widowiskowym pojedynku pokonała Monikę Pietkiewicz.
Jia Jun po widowiskowym pojedynku pokonała Monikę Pietkiewicz. Grzegorz Lipiec
Kolejny mecz ekstraklasy padł łupem naszej drużyny. Wszyscy zgromadzeni na trybunach oczekiwali na pojedynki z udziałem byłej zawodniczki tarnobrzeskiego klubu Moniki Pietkiewicz i nie zawiedli się.

Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński - ZAMEK-SPAR TARNOBRZEG 0:3.
Wyniki gier: Monika Pietkiewicz - Jia Jun 1:3 (11:13, 11:8, 7:11, 9:11), Maja Krzywicka - Kinga Stefańska 12:14, 6:11, 11:7, 2:11), Alicja Czernomska - Roksana Załomska 0:3 (5:11, 9:11, 5:11.

W pierwszej grze wieczoru naprzeciwko siebie stanęły Monika Pietkiewicz oraz coraz lepiej spisująca się w tarnobrzeskiej drużynie Chinka Jia Jun. To miał być pojedynek meczu i takim był. Mnóstwo świetnych ofensywnych akcji i wspaniałej walki w obronie. Kibice, co chwila nagradzali obie zawodniczki brawami. Po dramatycznej walce broniąc dwa setbole Chinka wygrała na przewagi 13:11. W drugim secie regularniejsza była już Pietkiewicz i w serca miejscowych fanów, którzy licznie przybyli oglądać najlepszy zespół kraju znów wlał się optymizm. W trzeciej partii górą była jednak Jia Jun, a czwarty set był popisem obu zawodniczek z tym, że ostatnie słowo należało do Chinki. Dramatyczny i zakończony happy endem naszej zawodniczki był także pierwszy set pojedynku Kingi Stefańskiej z Mają Krzywicką. Kinga jeszcze raz zaprezentowała silne nerwy wygrywając partię otwarcia 14:12. W ostatnim pojedynki wieczoru Roksana Załomska nie dała żadnych szans Alicji Czermonskiej.

Po czwartkowym spotkaniu nasz zespół prowadzi w tabeli z kompletem 13 zwycięstw. Kolejny mecz ekstraklasy tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg rozegrają we własnej hali już w sobotę 15 lutego podejmując znacznie silniejszego rywala niż ekipa z Lidzbarka Warmińskiego drużynę AZS AJD Częstochowa. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 15.