Fantastyczny występ lekkoatletów Victorii Stalowa Wola. Dwa złote medale na zakończenie mistrzostw Polski juniorów!

/PISZ/
Bartłomiej w pięknym stylu zdobył zloty medal mistrzostw Polski juniorów.
Bartłomiej w pięknym stylu zdobył zloty medal mistrzostw Polski juniorów. Arkadiusz Kielar
Ostatnie konkurencje poniedziałkowego trzeciego dnia rozegranych w Toruniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów zakończyły się wielkim triumfem reprezentantów Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola. Lekkoatletki i lekkoatleci tego klubu błysnęli wielką klasą.

Z roli faworyta doskonale spisał się Bartłomiej Stój, który zajął pierwsze miejsce w rzucie dyskiem zdobywając zloty medal z wynikiem 58,33 metra. Drugi był Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno, który uzyskał 55,23, natomiast trzecie miejsce zajął Karol Wołkowski z Uczniaka Szprotawa, który posłał dysk na uległość 53,31, Wyniki uzyskane przez srebrnego i brązowego medalistę pokazują z jak wielką przewagą wygrał Bartek, który występem w Toruniu potwierdził, że wyrasta na zawodnika wysokiej klasy.

Furorę w biegu na dystansie 4x400 metrów dziewcząt zrobiły juniorski Victorii Stalowa Wola, które nie tylko zajęły pierwsze miejsce schodząc jako jedyne z czasem poniżej 4 minut, uzyskując 3,59,95, ale też nokautując rywalki. Druga na mecie ekipa MOSiR Krosno uzyskała 4.10,21, a trzecia Olsza Olszyna 4.15,21. Biegnąca w składzie: Aleksandra Lis, Klaudia Chmielowska, Agata Brzósko i Beata Krawiec drużyna Victorii zebrała od obserwujących rywalizację sztafet owację.

Bliski sukcesu i zdobycia brązowego medalu w trójskoku był Kamil Pęcak, który zajął tak nielubiane przez sportowców bo pierwsze poza podium czwarte miejsce. Stalowowolanin uzyskał wynik 14,21 m. Do brązowego medalu zabrakło Kamilowi zaledwie 11 centymetrów. Odległe 12 miejsce zajął Marcin Kurkiewicz, który w biegu na dystansie 1500 metrów uzyskał czas 4.00,40 min. Już jednak samo zakwalifikowanie się Marcina do finałowej rozgrywki była sporym osiągnięciem tego zawodnika. Zadowolony z mistrzostw Polski wróci lekkoatleta mieleckiej Stali Sebastian Janusz, który zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal w rucie młotem uzyskując wynik 64,58 m.