Finał turnieju wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym dla uczniów ze Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników wręczone zostały podczas finału Turnieju Wiedzy o COP w Stalowej Woli Urząd Miasta
W ramach jubileuszowych obchodów 80-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego odbył się Międzymiastowy Interaktywny Turniej Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym.

W rywalizacji finałowej uczestniczyli uczniowie ze Stalowej Woli, Mielca, Starachowic i Pionek. Ci pierwsi zdeklasowali przeciwników i wykazali się największą wiedzą o Centralnym Okręgu Przemysłowym. Uczniowie Stalowej Woli, Mielca, Starachowic i Pionek odpowiedzieli na 21 pytań. Pytania dotyczyły między innymi jubileuszowej monety COP, generalnego inspektora polskich sił zbrojnych oraz tego, co leżało u podstaw decyzji o budowie COP i jakie miasto miało zostać stolicą Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielili uczniowie ze Stalowej Woli, którzy zdobyli 984 punkty. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Mielca (650 punktów). Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy ze Starachowic zdobywając 496 punktów. Ostatnie miejsce zajęli uczestnicy z Pionek, którzy zgromadzili 132 punkty.

Na najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w finale, czekały cenne nagrody, między innymi smartfony, tablety, słuchawki oraz okolicznościowe monety. Najlepszym zawodnikiem turnieju copowskiego okazał się Filip Palczak ze Stalowej Woli, który podkreślił, że najlepszą receptą na sukces są nauka i sen.

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?