Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Stomil Olsztyn został czerwoną latarnią Fortuna 1. Ligi. Nic...

Flesz 14. kolejki Fortuna 1 Ligi. Co działo się na zapleczu Ekstraklasy? Najważniejsze wydarzenia z pierwszoligowych boisk

Słoniki nie miały szczęścia

Stomil Olsztyn został czerwoną latarnią Fortuna 1. Ligi. Nic dziwnego, że w starciu z Bruk-Bet Termaliką to gospodarze byli faworytami. Mecz rozpoczął się jednak fatalnie dla „Słoników”. Na samym początku stracili Vladislavsa Gutkovskisa, który opuścił boisko z powodu kontuzji. Nie pokrzyżowało im to szyków, bo w 52. minucie gola na 1:0 strzelił Roman Gergel i wydawało się, że Duma Warmii znów wróci do domu na tarczy. Na dodatek kilkanaście sekund później Gergel po raz drugi oszukał defensywę Stomilu. Tym razem arbiter bramki nie uznał — piłkarz Bruk-Betu był na pozycji spalonej. Pewne zwycięstwo uciekło jednak gospodarzom z rąk. W 84. minucie Miłosz Trojak pokonał Dariusza Trelę i zdobył swoją pierwszą bramkę w biało-niebieskich barwach. Gol byłego zawodnika Ruchu Chorzów zapewnił Stomilowi punkt, z którym wyruszyli w długą podróż do domu.