Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Garnizon w Nisku się rozbudowuje. Poszukuje chętnych do służby wojskowej

Konrad SINICA
Praca w korpusie szeregowych zawodowych to zajęcie dla mocnych ludzi z pasją. W tym zawodzie trzeba wiedzieć, czego się chce - podkreśla major Krzystof Jasiński z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku.
Praca w korpusie szeregowych zawodowych to zajęcie dla mocnych ludzi z pasją. W tym zawodzie trzeba wiedzieć, czego się chce - podkreśla major Krzystof Jasiński z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku. Konrad Sinica
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nisku poszukuje żołnierzy do korpusu szeregowych zawodowych. Pracę w kamaszach na terenie niżańskiej jednostki wojskowej może znaleźć 36 osób.

Niżański garnizon w tym roku znacząco się rozrasta. Do Niska został przeniesiony 16. Batalion Saperów z Tczewa, który organizacyjnie podlega pod dowódcę 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Dzięki temu w gminie przybywa nowych miejsc pracy.

SZUKAJĄ NOWYCH ŻOŁNIERZY

- W związku z tym, że batalion z Tczewa został przeniesiony do Niska i następuje rozbudowa jego struktur organizacyjnych, jako wojsko będziemy zatrudniać około 130 osób. To bardzo dużo jak na Nisko - mówi major Krzysztof Jasiński, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku. - Jakby tego było mało, do końca listopada przychodzi następna kompania i będziemy poszukiwać kolejnych 36 osób.

Poszukiwani są między innymi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kategorii A, B lub C, oraz łącznościowcy. Oferta jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców powiatów niżańskiego, stalowowolskiego, leżajskiego, tarnobrzeskiego i tarnobrzeskiego grodzkiego.

Chętni do czynnej służby wojskowej muszą złożyć stosowny wniosek. Dopiero wtedy WKU może rozpocząć procedurę naboru. Kto może ubiegać się o pracę w wojsku?

- Przede wszystkim mogą to być osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową w pełnym wymiarze - wyjaśnia major Jasiński. - Nie może to być osoba, która została zwolniona z wojska przed upływem terminu ze względu na to, że została uznana za trwale lub czasowo niezdolną do służby wojskowej.

Ponadto, do korpusu szeregowych zawodowych nie mogą wstąpić osoby, które w przeszłości były karane. Armia nie zamierza się wiązać z osobami, które mają kryminalną przeszłość.
Osoby, które złożą wniosek i spełniają wszystkie kryteria są kierowane na badania psychologiczne, a następnie przechodzą testy sprawnościowe w jednostce wojskowej. Test sprawności fizycznej kandydatów odbędzie się 16 listopada.
WYSOKIE ZAROBKI

Armia kusi nie tylko stałością zatrudnienia, ale także atrakcyjnym uposażeniem. Zawodowy szeregowy może dostać na rękę około 2200 złotych. Wojsko pomaga również w zakwaterowaniu. Dla kawalerów armia oferuje bezpłatne zakwaterowanie na terenie jednostki. Żonaci żołnierze mogą ubiegać się o dofinansowanie od dowódcy jednostki na wynajem mieszkania. Na rozbudowie niżańskiego garnizonu skorzystają zatem także osoby, które dysponują mieszkaniami do wynajęcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie