MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu świętowało 40-lecie działalności

Klaudia Tajs
– Jubileusz szkoły, to przede wszystkim święto uczniów.
– Jubileusz szkoły, to przede wszystkim święto uczniów. Klaudia Tajs
Z perspektywy mijających lat mogę z dumą podkreślić, że działania dydaktyczne i wychowawcze naszej placówki uwieńczone zostały licznymi sukcesami - mówiła podczas obchodów 40-lecia działalności Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu, Bogusława Jasińska, dyrektor placówki.

Mówiąc o historii 40-lecia Gimnazjum nr 3 nie sposób wspomnieć o tym, jak placówka zmieniała się. Początek szkoły to rok 1971, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 naukę rozpoczyna 376 uczniów. Uczy ich 16 nauczycieli. Od 1999 roku szkoła działa już jako Zespół Szkół nr 3, gdzie obok podstawówki zaczyna funkcjonować gimnazjum. Od 2004 roku w budynku przy ulicy Dekutowskiego działa już tylko Gimnazjum nr 3.

NOWOCZESNE OBLICZE SZKOŁY

Mówiąc o zmianach, jakie zaszły w szkole na przestrzeni 40 lat, Bogusława Jasińska, dyrektor gimnazjum przyznała. - To przede wszystkim sposób uczenia i wygląd szkoły w środku - mówiła. - To niesamowite zmiany i remonty. Stosujemy coraz więcej nowoczesnych środków dydaktycznych, czyli to, co uczniom, jest dziś najbardziej potrzebne. To tablice interaktywne, rzutniki multimedialne. To także nasz projekt "Akademia Przyszłości".

Jak podkreśliła dyrektor Jasińska, nowoczesna szkoła to szkoła, która umożliwia uczniom udział w konkursach przedmiotowych. To szkoła, której podopieczni pracują w wolontariacie, realizują swoje pasje i znajdują się w gronie konkursu "8 Wspaniałych". To szkoła, do której uczniowie wracają już jako absolwenci.

- Taka właśnie jest nasza szkoła - zapewniła dyrektor Jasińska. - Stwarzamy uczniom okazje do rozwijania swych pasji w trakcie realizacji ciekawych projektów edukacyjnych. Pokazujemy, że trudnych praw fizyki można nauczyć się przez zabawę. Temu celowi służy projekt "Feniks", gdzie uczniowie sami wykonują zaprojektowane przez siebie doświadczenia. W ramach języka polskiego czy zajęć z koła filmowego uczniowie mogą realizować dzieła wybitnych artystów i tworzyć własne dzieła. W ubiegłym roku trzech drugoklasistów uczestniczyło w Szkolnym Festiwalu Filmowym w Warszawie.

GRATULACJE I ŻYCZENIA

Historię szkoły, sylwetki jej kolejnych dyrektorów oraz sukcesy edukacyjne zostały przybliżone licznie zaproszonym gościom w Tarnobrzeskim Domu Kultury. O znaczeniu szkoły dla lokalnego środowiska mówili przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i parlamentarzyści. Gratulacje składali dyrektorzy innych placówek oświatowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

- Szkoła to czas przeszły, teraźniejszy i przyszły - mówił Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek Podkarpacia. - Przeszłość to osiągnięcia uczniów i dyrektorów. Teraźniejszość to uczniowie i grono pedagogiczne. Z kolei na przyszłość życzę, by szkoła miała możliwości rozwoju, by wiedza, którą zdobędą uczniowie, dała im szanse funkcjonowania w przyszłości, a nauczycielom satysfakcję z wykonywanego zawodu.

Druga część obchodów odbyła się już w murach szkoły, gdzie goście mogli obejrzeć szkolne księgi i kroniki oraz zapoznać się z sukcesami uczniów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie