Grała czwarta liga podkarpacka. Sokół i Stal bez wygranych

DW
facebook.com / Stal Gorzyce
Zarówno Sokół Nisko, jak i Stal Gorzyce nie potrafiły wygrać swoich meczów w czwartej lidze. Widmo spadku dla obu tych drużyn staje się coraz wyraźniejsze.

Niżańska drużyna wynik otworzyła w tym spotkaniu bardzo szybko. Pierwszego i jedynego dla niej gola zdobyła już w trzeciej minucie gry.

W 11. minucie rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Sylwester Sikorski.

Gdyby tę sytuację Karpaty wykorzystał, mogłyby wygrać. Tak cieszą się remisem, a gola na jego wagę w 56. minucie meczu zdobył Groborz.

Sokół po tym meczu ma 12 punktów i jest na przedostatnim miejscu w tabeli, które wciąż oznacza na koniec sezonu spadek do klasy okręgowej.

Sokół Nisko - Karpaty Krosno 1:1 (1:0)

Bramki: Zaskalski 3 - Groborz 56

Sokół: Drzymała - Sławecki, Maciorowski, Wojtak (Sztyra 80), Tyczyński, Buda, Drelich (Lewiński 75), Jaskalski (Dziewic 70), Miazga, Miśko, Sudoł (Stępień 62)

Karpaty: Krawczyk - Gielasiński, Groborz, Król, Kowalski (Sęp 67), Knap (Górka 70), Wojtasik, Staż (Kasperkiewicz 84), Śliwiński, Sikorski, Fundakowski (Brożyna 67)

Porażka Stali może boleć kibiców tego zespołu o tyle mocno, że w pewnym momencie prowadził on już 2:0, ale nie był w stanie utrzymać tego do końca. Goście między innymi dwukrotnie dobrze wykorzystali rzuty karne.

Stal prowadziła już od trzeciej minuty, a drugiego gola zdobyła w 25. minucie po dośrodkowaniu w pole karne. Niestety, nie potrafiła utrzymać koncentracji do samego końca.

W tabeli czwartej ligi otwiera strefę spadkową i ma 15 zdobytych punktów w 20 meczach. Będący na pierwszym bezpiecznym miejscu Orzeł Przeworsk ma tylko pięć oczek przewagi, bo w tej kolejce zremisował ze swoim przeciwnikiem.

Stal Gorzyce - Piast Tuczempy 2:3 (2:1)

Bramki: Dec 3, Szymanek 25, - Sroka 43, Czernysz, Aab 87

Stal: Baran - A. Nowak, Syguła, Winiarski, B. Idec, Madej (Świąder 80), Dec, Tur, Toś (Łuczakowski 40), Płudowski, Szymanek 6 (K. Falasa 48)

Piast: P. Strawa - Czernysz, Jaroch, Misiąg (Tyrawski 46), Aab, Czub (Kloc 81), Sroka (Bawoł 65), Benc (Łukasiewicz 46), Pasak, Noga, Wiącek.

Przed Sokołem i Stalą do rozegrania jeszcze czternaście kolejek, ale jeśli chcą się utrzymać, to muszą jak najszybciej przestać gubić punkty. Widmo spadku staje się coraz wyraźniejsze, ale dla Sokoła szczególnie. Zespół ten jednak przeszedł wiele zmian kadrowych w przerwie zimowej i być może potrzebuje czasu, by wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku.