Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grębów uczcił Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta, koncert patriotyczny i śpiewanie przy ognisku. Zobacz zdjęcia z 11 listopada

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grębowie w powiecie tarnobrzeskim, 11 listopada 2022 r.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grębowie w powiecie tarnobrzeskim, 11 listopada 2022 r. Gmina Grębów
Mieszkańcy gminy Grębów uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas koncertu artystów i przy wieczornym ognisku wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Zobacz fotorelację z gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Święto Niepodległości w Grębowie z patriotycznym koncertem, ogniskiem i grochówką

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grębowie rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Wojciecha. Popołudniowa część uroczystości z udziałem orkiestry dętej i pocztów sztandarowych odbyła się na stadionie LZS.

Uczestnicy spotkania odśpiewali hymn. W okolicznościowym przemówieniu wójt gminy Grębów podkreślił, że niepodległość wywalczona w 1918 roku nie jest nam dana raz na zawsze.

Jest darem, który my dzisiaj powinniśmy strzec. Dziś przy płomieniach naszego pięknego ogniska patriotycznego pamiętajmy, że wskrzeszony 104 lata temu ogień wolności, polskość - to nie tylko wydarzenia historyczne i minione dzieje, ale przede wszystkim nasze obecne postawy i działania. Czerpiąc z doświadczeń poprzednich pokoleń pamiętajmy, że to my wszyscy mamy wpływ na to, jak wygląda rzeczywistość i w jakiej atmosferze żyjemy…

- mówił wójt Kazimierz Skóra.

Główną częścią uroczystości był koncert zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury pod przewodnictwem Piotra Jajko. Na tę okazję przygotowano śpiewniki patriotyczne. Artyści i mieszkańcy śpiewali pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe. Częstowano grochówką.

- Narodowe Święto Niepodległości zgromadziło przy patriotycznym ognisku wielu mieszkańców naszej gminy, którzy w ten sposób pragnęli złożyć hołd całym pokoleniom Polaków walczących o niepodległość i wolną Polskę. Cieszy fakt, że wśród nich znaleźli się najmłodsi. Uczestnictwo w takich wydarzeniach uczy szacunku do historii i do własnych korzeni, ukazuje jak ważna jest wolność i własna tożsamość - mówi sekretarz gminy Lidia Jurek.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie