Han Ying z KTS Enea Siarki Tarnobrzeg wygrała turniej Dusseldorf Masters

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Reprezentantka Niemiec i zawodniczka KTS Enea Siarki Tarnobrzeg, Han Ying, wygrała w Dussedorfie turniej z serii Masters. Popularna "Hania" w finale pokonała Sophia Klee, swoją koleżankę z kadry narodowej.

Turniej Dusseldorf Masters odbywał się w dniach od piątego do szóstego lipca. Han Ying przystąpiła do niego jako jedyna
zawodniczka reprezentująca na co dzień barwy najlepszej polskiej drużyny tenisa stołowego kobiet, KTS Enea Siarki Tarnborzeg.

W pierwszej rundzie miała wolny los, a swoją rywalizację zaczęła od pokonana innej reprezentantki Niemiec, Chantal Mantz. Wygrała z nią 3:0 (11:7, 11:4, 11:7).

W kolejnym swoim meczu zmierzyła się z Xiaoną Shan (Niemcy) i z nią również nie przegrała nawet jednego seta. Zwyciężyła ostatecznie 3:0 (11:8, 11:5, 12:10).

Jedynego seta Han Ying urwać potrafiła dopiero w ścisłym finale Sophia Klee (Niemcy). Ostatecznie i tak górą była zawodniczka Enea Siarki, która wygrała 3:1 (11:2, 8:11, 11:3, 11:7).

Han Ying to czołowa zawodniczka Enea Siarki z ostatnich sezonów. Swoją bardzo dobrą grą walnie przyczyniła się do tego, że w ostatnich latach klub znajdował się ścisłej czołówce europejskiej, a w 2019 roku wygrał rozgrywki Ligi Mistrzyń. W ostatnich rozgrywkach przez epidemię koronawirusa i przerwanie gry na poziomie półfinału tarnobrzeżankom nie było dane powalczyć o bronę tego tytułu. Wraz z trzema innymi drużynami dzielą teraz tytuł najlepszej ekipy.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani