III Podkarpacki Bieg Strażaków w Krempnej. Strażacy ze Stalowej Woli dobrze pobiegli

/ram/
Drużyna PSP Stalowa Wola na pamiątkowym zdjęciu z komendantem tej jednostki - starszym brygadierem Tadeuszem Niedziałkiem i mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką. archiwum
Z sukcesami strażacy ze stalowowolskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej startowali w III Podkarpackim Biegu Strażaków w Krempnej (powiat jasielski), zdobywając miejsca na podium. Gościem specjalnym imprezy był mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, a zawodowo strażak - Zbigniew Bródka.

Do rywalizacji biegowej w malowniczym krajobrazie Beskidu Niskiego przystąpiło blisko 80 funkcjonariuszy PSP z całej Polski, a najwięcej z województwa podkarpackiego. Swoich reprezentantów miały komendy z Tarnobrzega, Niska i Stalowej Woli, ale jedynie stalowowolscy strażacy uzyskali wysokie lokaty w kilku kategoriach. Pożarnicy (w tym gronie pięć kobiet) mieli do pokonania dziesięciokilometrowy odcinek z Ożennej do Krempnej.

Zawody zostały przeprowadzone w formule cyklicznych Biegów o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo funkcjonariusze z podkarpackich komend PSP rywalizowali również o tytuł najlepiej biegającego strażaka w województwie, w ramach XI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

Strażacy podkreślają, że trasa biegu była wymagająca- przebiegała przez tereny Magurskiego Parku Narodowego i wiodła drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz duktami leśnymi - przez szczyt Wysokie. Przez pierwsze cztery kilometry trasa prowadziła pod górę przy wzroście wysokości o 188 metrów.

W Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych w kategorii open kobiet pierwsze miejsce zajęła kpt. Magdalena Staniszewska (Stalowa Wola). Jej koledzy z komendy również odnieśli sukcesy: starszy strażak Paweł Kurkiewicz był pierwszy w kat. do 29 lat, drugie miejsce w kat. od 40 lat zajął kapitan Krzysztof Krawczyń, w kategorii open drugi był st. str. Paweł Kurkiewicz zaś młodszy ogniomistrz Marcin Korzonek zajął czwarte miejsce w kat. 30-39 lat. Te wyniki pozwoliły odnieść sukcesy w III Podkarpackim Biegu Strażaków: trzecie miejsce zajął st. str. Paweł Kurkiewicz w kat. do 29 lat, także trzecie wywalczył kpt. Krzysztof Krawczyk w kat. od 40 lat.