III Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika Dominik Sondej
19 sierpnia w Miejskiej Bibliotece odbył się III Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola.

Zawody szachowe w Stalowej Woli

Stalowowolskie zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie siedem rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało 44 uczestników ze Stalowej Woli, Sandomierza, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Kolbuszowej, Wilczej Woli, Zabrnia, Rzeszowa, Przemyśla, Bystrowic, Sędziszowa Małopolskiego, Wrocanki oraz z klubu KSz. Czarny Koń Rogi. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Pojedynki szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:15 a zakończyły się o godz. 13:45. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych w każdej grupy wiekowej otrzymało również puchary.

Kto wygrał?

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został Kacper Kłok z klubu TSz/ KSz Bystrovia Bystrowice (powiat jarosławski), II miejsce zajął reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli – Filip Gemzik, z kolei III miejsce uzyskała Barbara Trybowska z KS Szachownica Rzeszów, a IV miejsce zdobył Eugeniusz Czarnik z Kolbuszowej.

W klasyfikacji wiekowej: 2006-2012 pierwsze miejsce zajął: Filip Białek z klubu TKSzach Tarnobrzeg, II miejsce zdobył Jakub Białek z TKSzach Tarnobrzeg, z kolei III miejsce wywalczyła Kinga Kucia z klubu KSz Czarny Koń Rogi (powiat krośnieński), a IV miejsce uzyskał Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego STAL w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej: 2013 i młodsi premiowane miejsca zajęli:
I – Szymon Okoń z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II miejsce zdobył Mikołaj Bieniek z TKSzach Tarnobrzeg, z kolei III miejsce zdobył Dawid Szeser z Katolickiego Klubu Sportowego STAL w Stalowej Woli, a IV miejsce zajął Bartosz Niecałek z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Na zakończenie turnieju przybył Stanisław Sobieraj – przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, który podziękował wszystkich uczestnikom za udział w zawodach i wręczył zwycięzcom puchary i nagrody.