IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył trzy medale na Grand Prix Polski w Gdańsku

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Tenisiści stołowi klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg zdołali osiągnąć kolejny bardzo dobry wynik. Tym razem wystąpili na zawodach w Gdańsku, podczas których zdobyli trzy medale.

W Gdańsku odbywało się 2. Grand Prix Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Podczas tych zawodów wystąpiło sześciu zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg, startujących w klasach 8-11. Łącznie zdobyli oni trzy medale, na które złożyły się dwa krążki brązowe oraz jeden złoty.

W klasie 10 Paweł Włodyka wygrał fazę grupową zawodów, a także cały gdański turniej bez straty choćby jednego seta. W półfinale rozgrywek pokonał Krzysztofa Bednarka z Klubu Sportowego Elta Łódź, a w ścisłym finale nie dał szans Damianowi Winnickiemu ze Starty Skierniewice, dzięki czemu zdobył złoty medal zawodów.

W klasie 9 wystartowało trzech zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg. Dawid Sowa wygrał jeden mecz i pechowo doznał porażek w dwóch kolejnych, przez co odpadł w fazie grupowej. Mariusz Matejek awansował do rozgrywek pucharowych z drugiego miejsca, jednak w ćwierćfinale przegrał 1:3 z Pawłem Konstantynem z IKS AWF Warszawa. Uplasował się na lokatach 5-6 po pokonaniu 3:0 Benedykta Mąkosę ze Staru Radom Adam Biedziuk z grypy wyszedł z drugiego miejsca i zajął ostatecznie trzecie miejsce. W meczu o finał przegrał z Dariuszem Ściganym ze Startu Katowice i zakończył zawody na trzecim miejscu.

W klasie 8 Paweł Mazuryk z IKS Jezioro Tarnobrzeg wygrał wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozgrywek bez utraty seta. W półfinale pokonał Macieja Połuboczko ze Starty Szczecin 3:1, a w półfinale uległ Piotrowi Grudniowi ze Startu Zielono Góra i także zgarnął brązowy medal. - Jest to kolejny sukces i udany start naszych tenisistów stołowych w tegorocznych zawodach sportowych. Trzecie i zarazem ostatnie w tym roku Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 20-22 listopada w Krakowie gdzie pojadą zawodnicy IKS-u - przekazał nam tarnobrzeski klub.