Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Innowacja w Zespole Szkół numer 2 w Tarnobrzegu. "Rolnik" współpracuje z Izbą Administracji Skarbowej. Będą także zajęcia na granicy!

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Uczniowie technikum ekonomicznego w tarnobrzeskim "Rolniku" poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład służby celno-skarbowej.
Uczniowie technikum ekonomicznego w tarnobrzeskim "Rolniku" poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład służby celno-skarbowej. Wioletta Wojtkowiak
Zespół Szkół numer 2 imienia Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu zainaugurował współpracę z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie. „Rolnik” jest trzecią szkołą na Podkarpaciu, która otrzymała patronat tej instytucji.

- W naszym technikum ekonomicznym będą kształcić się przyszli pracownicy administracji celno-skarbowej – poinformował dyrektor szkoły Marek Szczytyński.

We wtorek na spotkanie z uczniami przyjechali przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie - zastępca dyrektora Piotr Bauman, koordynator współpracy ze szkołą Monika Jasina i kierownik referatu komunikacji Edyta Furman. W inauguracji współpracy uczestniczył także prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek i Wioletta Burdzy z wydziału edukacji tarnobrzeskiego magistratu.

Porozumienie, które szkoła zawarła z instytucją dotyczy innowacji celno-skarbowej, która ma przybliżyć młodzieży specyfikę pracy w administracji celno-skarbowej. Uczniowie technikum ekonomicznego poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład służby celno-skarbowej.

Zakres innowacji obejmuje także przepisy regulujące funkcjonowanie Krajowej Administracji Skarbowej, jej ceremoniał, zajęcia z samoobrony i musztry oraz kulturę i etykę zawodową.

Jak zapowiedziała Edyta Furman współpraca nie ograniczy się tylko do zajęć teoretycznych. Uczniowie będą mieć także zajęcia praktyczne w jednostkach organizacyjnych Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, poznają specyfikę pracy między innymi na przejściach granicznych.

Główną ideą wspólnego działania jest łączenie wiedzy praktycznej i teoretycznej wynikającej z zadań realizowanych przez Izbę Administracji Skarbowej z procesem dydaktycznym realizowanym w naszej szkole

– mówi Bogusława Serwan - Partyńska, nauczyciel i koordynator współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Jak dodała najważniejszym celem nawiązanej współpracy jest edukacja młodzieży w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego, a także szansa dla absolwentów technikum ekonomicznego. Jej zdaniem będą oni wartościowymi kandydatami do pracy i służby w szeregach administracji skarbowej.

Warto dodać, że na wielu stanowiskach w tej instytucji wyższe wykształcenie nie jest wymagane, dlatego nasi ekonomiści będą mogli starać się o pracę w Krajowej Administracji Skarbowej zaraz po maturze.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie