Integracja przy stole tenisowym w Tarnobrzegu

/gli/
Trzeci raz w Tarnobrzegu spotkali się najlepsi niepełnosprawni tenisiści stołowi. fot. Grzegorz Lipiec
Przez cały weekend w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu w III Turnieju Tenisa Stołowego Najlepszych Zawodników na Wózkach Inwalidzkich rywalizowało 19 zawodników oraz 4 zawodniczki.

Medaliści turnieju w poszczególnych kategoriach:

Tetra Top: 1. Rafał Czuper (Start Białystok), 2. Piotr Sokalski, 3. Rajmund Zięba (obaj IKS Tarnobrzeg).
Top Kobiety: 1. Barbara Barszcz (Start Białystok), 2. Barbara Rompa (Start Szansa Gdańsk), 3. Małgorzata Sosnowska (IKS Warszawa).
Top 10: 1. Rafał Lis (Start Siedlce), 2. Krzysztof Żyłka, 3. Maciej Nalepka (obaj IKS Tarnobrzeg).

Turniej organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Zawody wzorowane są na prestiżowym turnieju TOP-12, gdzie tenisiści walczą każdy z każdym w trzech różnych kategoriach tworzonych na podstawie niepełnosprawności zawodników.

Poziom sportowy rozgrywek był bardzo wysoki, a zadbali oto wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy oraz uczestnicy Paraolimpiady z Sydney, Aten oraz Pekinu. W całym turnieju z dobrej strony zaprezentowali się również zawodnicy z Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg. W kategorii Tetra Top (gra z przybandażowaną rakietką) drugie miejsce zajął Piotr Sokalski, a trzecie Rajmund Zięba. - Po pierwszym dniu miałem pięć zwycięstw i jedną porażkę. Myślałem, że to już koniec, a jednak. Zmobilizowałem się i jestem na drugim miejscu - mówi Piotr Sokalski.

W Top 10 wygrał bezapelacyjnie Rafał Lis (Start Siedlce), ale dobre wrażenie pozostawili po sobie tarnobrzeżanie: Maciej Nalepka (trzecie miejsce) oraz Krzysztof Żyłka (drugie miejsce).

- Pierwsze gry były bardzo trudne. Ledwo wygrałem z Maciejem Nalepką, ale z meczu na mecz było coraz lepiej. Zabrakło tylko nieco szczęścia w finale - tłumaczy Krzysztof Żyłka.

Wśród kobiet po niedzielnych meczach okazało się, że pierwszą w historii zwyciężczynią w tej kategorii została Barbara Barszcz ze Startu Białystok.

Warto dodać, że turniej, który rozgrywany jest w Tarnobrzegu, został już na stałe wpisany w kalendarz imprez Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych.