Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inwestor ze Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli zainteresowany lotniskiem w Turbi. Przetarg unieważniono

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Trawiaste lotnisko w Turbi z wieżą kontroli lotów Aeroklubu Stalowowolskiego
Trawiaste lotnisko w Turbi z wieżą kontroli lotów Aeroklubu Stalowowolskiego Zdzisław Surowaniec
Miasto unieważniło przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy lotniska w Turbi. Powodem nie były tym razem ceny złożone przez oferentów.

Unieważniony przetarg na rozbudowę lotniska w Turbi

Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 300 tysięcy złotych. W przetargu udział wzięły trzy firmy, które zaoferowały: 325 tysięcy złotych, 173 tysiące złotych oraz 79 tysięcy złotych.

Tymczasem po analizie ofert postępowanie unieważniono "z uwagi na wystąpienie istotnej zmiany okoliczności". Tą okolicznością ma być nawiązanie rozmów przez gminę z potencjalnym inwestorem, który zainteresowany jest ulokowaniem swojej firmy na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli, jednakże jego oczekiwania względem lotniska różnią się od zakresu zamówienia określonego w opisie przedmiotu zamówienia.

Lotnisko o charakterze biznesowym

Dlatego też mając na względzie perspektywę rozwoju regionu oraz powstanie nowych miejsc pracy, a także by uniknąć w przyszłości dodatkowych kosztów związanych z wprowadzeniem zmian do koncepcji postępowania unieważniono. Ma być wszczęte kolejne, po wprowadzeniu niezbędnych zmian w dokumentacji technicznej.

- Bardzo ważnym uzupełnieniem komunikacyjnym Stalowej Woli przy tak innowacyjnej i szybko rozwijającej się strefie gospodarczej jest powstanie lotniska o charakterze biznesowym. Po wielu miesiącach analizy przestrzennej, rozeznania rynku oraz zgodności z obowiązującymi przepisami lotniczymi podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu pierwotnych założeń remontu lotniska w Turbi. Powstanie koncepcja nie tylko modernizacji, ale także rozbudowy tego lotniska. Najważniejszymi częściami projektu są pas startowy o powierzchni sztucznej, długości 1350 metrów wraz z drogami kołowania samolotów, nowoczesne systemy nawigacyjne, lądowisko dla śmigłowców oraz cała infrastruktura towarzysząca wraz z zapleczem hotelowym. Prace koncepcyjne pozwolą nam wykonać kolejne kroki, którymi będą opiniowanie przedstawionych założeń w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, prace projektowe oraz poszukiwanie środków na realizację tego zadania. Działamy na terenie gminy Zaleszany, w miejscowości Turbia, ale teren lotniska jest w dyspozycji Miasta Stalowej Woli na podstawie wieloletniej umowy. Lotnisko, które jest położone bezpośrednio przy planowanym przebiegu drogi ekspresowej S74 nabiera zupełnie nowego znaczenia, a cały system komunikacyjny, który tworzymy od lat w Stalowej Woli byłby niepełny bez nowoczesnego lotniska, które jest w stanie przyjąć większe samoloty biznesowe, a tym samym zdecydowanie podnieść renomę Miasta i regionu - argumentował prezydent Stalowej Woli Lucjusz.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie