Jacek Czech z Tarnobrzega złotym medalistą pływackich mistrzostw Polski niepełnosprawnych

/PISZ/
Jacek Czech z tarnobrzeskiej Integracji wywalczył złoty medal podczas rozegranych w Białymstoku pływackich mistrzostw Polski niepełnosprawnych. Przemysłąw Czech
Kolejny piękny sukces zanotował na swym koncie reprezentant tarnobrzeskiej Integracji Jacek Czech, który podczas rozegranych w Białymstoku pływackich mistrzostw Polski niepełnosprawnych wywalczył zloty medal.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali na trzech dystansach, a uzyskane przez nich czasy były przeliczane na punkty. Na tej podstawie ułożono klasyfikację generalną. Najlepiej spisał się Jacek Czech, który 50 metrów stylem dowolnym pokonał w czasie - 1.12,73 min., 50 grzbietem - 1.12,56, natomiast 100 dowolnym - 2.33,60.

- Jestem bardzo zadowolony z tych rezultatów, które są potwierdzeniem mojej wysokiej formy. Mimo lekkiej kontuzji płynęło mi się wspaniale, ciężka praca, jaką przeprowadziłem w okresie zimowym przyniosła znakomite efekty - powiedział nam Jacek Czech.

W Białymstoku startował także drugi z pływaków tarnobrzeskiej Integracji Jacek Goździewski, który 100 metrów stylem dowolnym pokonał w czasie - 1.13,22, 100 grzbietem w 1.17,33, natomiast 400 dowolnym - 5.50,01.

- W klasyfikacji generalnej dało mi to ósme miejsce. Mam powody do zadowolenia, bo na wszystkich dystansach poprawiłem swoje czasy - powiedział nam tarnobrzeżanin. Dodajmy, że trenerem pływaków tarnobrzeskiej Integracji jest Krzysztof Dydo.