Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak nie dać się bankowi? Zobacz, które konta są najdroższe

Grzegorz LIPIEC
sxc.hu
Rośnie liczba bankomatów, rośnie liczba użytkowników kart zbliżeniowych, a banki zacierają dłonie, bo zarabiają na nas mnóstwo pieniędzy.

300 wariantów kont!

300 wariantów kont!

Według wyliczeń specjalistów z portalu Kontomierz.pl banki oferują już 300 różnych wariantów kont osobistych. Są konta dla młodzieży, studentów, kobiet, czy też seniorów.

W niektórych bankach za korzystanie z kont można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych rocznie! Na kontach oszczędnościowych czasem zamiast zarabiać, tracimy.
Rynek jest przepełniony ofertami każdego z banków, które próbują nam pokazać swoją ofertę w jak najlepszym świetle. Zanim wybierzesz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy sprawdź, jakie będzie ponosił koszty.

JAK POWSTAWAŁ RANKING

Listę najgorszych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych przygotował serwis Kontomierz.pl, porównując konta osobiste. Zestawienia pokazują, ile rocznie kosztowałoby nas korzystanie z danego rachunku. Uwzględnia koszty poszczególnych operacji i różnego rodzaju premie oferowane przez banki (odsetki czy zwrot części wydatków za płacenie kartą), a więc przychody i zyski.

Twórcy rankingu najgorszych kont bankowych podzielili je na trzy grupy: standardowy rachunek, konto VIP oraz rachunek oszczędnościowy. W przypadku pierwszego i trzeciego na konto miesięcznie wpływa 3,5 tysiąca złotych, na konto VIP ta kwota jest wyższa i wynosi 6 tysięcy złotych. Specjaliści określili sposób korzystania z rachunku i utworzyli ranking.
NAJDROŻEJ

Od których kont osobistych oferowanych na rynku statystyczny Polak powinien trzymać się z daleka? Według Kontomierz.pl najgorzej wyszlibyśmy na korzystaniu z konta Sezam Start w Banku BPH. Roczny zysk to 20 groszy, wydatki 271,2 złotych, czyli roczny koszt prowadzenia wyniósłby 271 złotych. Ponad 250 złotych kosztowałoby korzystanie z Profilu Spokojnego w Kredyt Banku, 240 złotych z konta CitiOne w banku Citi Handlowy oraz 210 złotych z Planu Standardowego w Banku BGŻ.

Według Kontomierza najdroższe jest konto osobiste db Elite w Deutsche Banku PBC. W ciągu roku zarobimy na nim 80 złotych, ale opłaty za jego prowadzenie pochłoną aż 6 tysięcy złotych. Eurokonto Prestiżowe w Pekao kosztowałoby rocznie nieco ponad 5 tysięcy złotych, a pakiet XL w BNP Paribas połowę mniej - 2,4 tysiące złotych.

W przypadku kont oszczędnościowych najgorzej wyjdziemy na koncie SuperOszczędnościowym w Banku Citi Handlowym - w ciągu roku nic nie zarobimy, a koszt wypłat pochłonie 360 złotych. Drugie miejsce od końca zajęło Superkonto Oszczędne w PKO BP, a trzecie - Maksymalne Konto w Banku BPH - korzystanie z tych kont, zakładając jedną wypłatę w miesiącu, będzie nas kosztować po około 175 złotych rocznie.

Wkrótce portal Kontomierz.pl opublikuje listę rachunków, których prowadzenie jest najtańsze.

BANKOWOŚĆ ROŚNIE NA POTĘGĘ

Coraz więcej Polaków korzysta z usług bankowości elektronicznej, tylko nieliczni nie mają założonego konta bankowego, a w naszych portfelach jest coraz więcej kart.

Już prawie 10 milionów osób aktywnie korzysta z internetowych rachunków bankowych - wynika z raportu Związku Banków Polskich o bankowości internetowej i płatnościach kartowych. Najszybciej rośnie liczba kart zbliżeniowych - na koniec roku ich liczba może sięgnąć około 8,5 miliona. Tymczasem liczba bankomatów w całym kraju przekroczyła już barierę 17 tysięcy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co z ofertami pracy sezonowej? Jakie stawki?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie