Janusz Malarz, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, zdobył dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Tarnobrzeżanin, 81 letni Janusz Malarz (zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg) zdobył dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów w tenisie stołowym w Gliwicach. Srebrny w turnieju indywidualnym i brązowy w deblu.

W Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" w Gliwicach w turnieju indywidualnym w kategorii mężczyźni od 80 lat Malarz w fazie grupowej pokonał 3:0 (2,6,4) Aleksandra Witka z Płocka oraz 3:1 (7,-2,9,6) Romualda Stasiełowicza z Drezdenka. W kolejnym meczu ale już ćwierćfinałowym wygrał 3:1 (8,8,-8,9) z Janem Hreczuchą z Wrocławia.

W grze o wejście do finału po zaciętym pięciosetowym pojedynku 3:2 (-9,4,4,-11,5) ograł Sylwestera Glinieckiego z Elbląga.
Finał to był pojedynek z najlepszym zawodnikiem tej kategorii z Henrykiem Glura z Bydgoszczy, przegrany minimalnie 2:3 (-1,5,-3,6,-10)

W turnieju gry podwójnej mężczyźni 80-84 lat, para deblowa Janusz Malarz IKS Jezioro Tarnobrzeg/Jerzy Sawczak Głogów zajęła trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2021/2022 (w 9 turniejach GPPW aż 8 razy stawał na podium) Janusz Malarz w kategorii weteran 80+ lat zajął wysokie 4 miejsce.