MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest wykonawca dokumentacji na powstanie mieszkań chronionych dla niepełnosprawnych w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Budynek, w którym po rozbudowie będą mieszkania chronione i treningowe dla niepełnosprawnych
Budynek, w którym po rozbudowie będą mieszkania chronione i treningowe dla niepełnosprawnych Zdzisław Surowaniec
W Stalowej Woli powstaną mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych oraz tak zwane mieszkania treningowe. Wybrany został wykonawca dokumentacji na ten obiekt.

Mieszkania treningowe w Stalowej Woli

Niespełna 75 tysięcy złotych będzie kosztować wykonanie dokumentacji projektowej mieszkań treningowych. W mieszkaniach treningowych przebywa na stałe kilka osób, z przerwami na przykład na wyjazdy do warsztatów terapii zajęciowej. Mieszkańcy uczą się, jak samodzielnie dbać o zdrowie, gospodarować pieniędzmi, spędzać wolny czas, załatwiać sprawy w urzędach, przygotowywać posiłki, robić zakupy, prać, sprzątać.

Obiekt stanie przy ulicy Kwiatkowskiego, naprzeciw dawnej Bramy numer 1 Huty Stalowa Wola, gdzie mieści się siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowych „Nadzieja”. Tam z kolei powstaną mieszkania chronione.

Miasto dostępne dla wszystkich

- Ten projekt to dowód naszego zobowiązania do tworzenia otwartego i dostępnego dla wszystkich miasta. Dzięki nowemu obiektowi mieszkań treningowych będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszych mieszkańców, zapewniając im odpowiednie warunki do rozwoju i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym - mówi Lucjusz Nadbereżny prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Na wspomnianej działce powstanie budynek parterowy o powierzchni użytkowej między 200 a 300 metrów kwadratowych. Ulokowane zostaną trzy osobne mieszkania, z czego dwa przeznaczone będą na cele treningowe, a jedno na cele wspomagane. 

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Projekt zakłada zastosowanie rozwiązań opartych na energii odnawialnej oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Pierwotnie w miejskim budżecie założono na ten cel 150 tysięcy złotych. Postępowanie okazało się zatem korzystne dla miasta.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie