Kapitalny Fitzgerald. Koszykarze Stabill Jezioro Tarnobrzeg wygrali wyjazdowy mecz z Kotwicą Kołobrzeg 90:78

Damian SZPAK [email protected]
Andrew Fitzgerald (z piłką) był w Kołobrzegu najlepszym zawodnikiem tarnobrzeskiej drużyny. Grzegorz Lipiec
Ostatnie w tym sezonie wyjazdowe spotkanie tarnobrzeskich koszykarzy wypadło imponująco. Rywale z Kołobrzegu bardzo chcieli pożegnać się z kibicami i Tauron Basket Ligą zwycięstwem, ale "Jeziorowcy" im na to nie pozwolili.

Kotwica Kołobrzeg - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 78:90 (17:22, 21:25, 22:21, 18:22).
Kotwica: Bigus 24, Arabas 16 (2x3), Gospodarek 10 (1:3), Piechowicz 8, Cieciński 3 (1x3) - Złoty 9, Montgomery 7 (1x3), Lasota 1.
Stabill Jezioro: Doaks 25, Fitzgerald 23 (1x3), Allen 17 (2x3), Nowakowski 10 (1x3), Krajniewski - Patoka 11 (1x3), Goffney 2, Łukasiak 2.
Sędziowali: Piotr Pastusiak, Damian Ottenburger, Bartosz Puzoń. Widzów: 350.

Punktowanie w meczu rozpoczęli Nicchaeus Doaks w zespole gości i Rafał Bigus w ekipie miejscowych. Obaj gracze zdobywali punkty naprzemiennie. Przy stanie 4:4 "Jeziorowcy" zaczęli przejmować inicjatywę na boisku i budować przewagę.

PRZEBUDZONY DOAKS

Już w piątej minucie gry po trójce Chaissona Allena było 15:6 dla gości. Nasi gracze tak wysokie prowadzenie zawdzięczają przede wszystkim dobrej grze pod koszem, gdzie dominują dwaj wysocy gracze zza oceanu. Zarówno wspomniany wcześniej Doaks jak również Andrew Fitzgerald zbierali piłki nie tylko pod własnym koszem, ale też na tablicy atakującej co pozwalało naszym graczom ponawiać akcję i tym samym budować przewagę. W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się za wiele. Nadal lepiej prezentowali się podopieczni Dariusza Szczubiała. Warto dodać, że ten szkoleniowiec rozpoczynał sezon jako trener kołobrzeżan. W 13 minucie po trafieniu Marcina Nowakowskiego wynik brzmiał 18:31.

EFEKTOWNY WSAD

Miejscowi w końcówce pierwszej połowy zaczęli nieco odrabiać straty jednak do szatni schodzili ze stratą dziewięciu punktów. Po przerwie obraz gry się wyrównał i oba zespoły prezentowały grę punkt za punkt. W 27 minucie po akcji 2+1 w wykonaniu Michaela Gospodarka było 55:62. Nadzieje jakie mogły pojawić się w sercach kibiców Kotwicy szybko rozwiał Nicchaeus Doaks. Amerykanin najpierw zdobył dwa oczka, a po chwili popisał się efektownym wsadem i goście ponownie mieli ponad 10-punktową przewagę. Jeziorowcy na tle zawodników z Kołobrzegu prezentowali się bardzo dobrze.

W innych meczach: Śląsk Wrocław - Asseco Gdynia 75:73 (21:20, 21:11, 17:19, 16:23), AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 93:69 (16:9, 28:22, 19:17, 30:21).