Katarzyna Niewiadoma druga w wyścigu kolarskim Tour de Romandie

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Podium Tour de Romandie. Od lewej: Katarzyna Niewiadoma, Demi Vollering i Marlen Reusser. Fot. PAP/EPA/Jean-Christophe Bott
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugie miejsce w zakończonym w Nyonie trzyetapowym wyścigu kolarskim Tour de Romandie, mającym najwyższą kategorię WWT. Zwyciężyła Holenderka Demi Vollering (SD Worx), do której Polka straciła sześć sekund. Trzecia, ze stratą 12 sekund, była Szwajcarka Marlen Reusser (SD Worx).

Katarzyna Niewiadoma na siódmym miejscu w ostatnim etapie

Ostatni etap, z Vernier do Nyonu (131,9 km), nie przyniósł już zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Najszybciej z peletonu finiszowała Niemka Liane Lippert (Movistar), wyprzedzając Holenderkę Fem van Empel (Jumbo-Visma) i Włoszkę Silvię Persico (UAE Team ADQ). Niewiadoma minęła linię mety na siódmej pozycji, tuż za Vollering.

Marta Lach (Ceratizit-WNT) zajęła w klasyfikacji generalnej 42. miejsce, tracąc do triumfatorki ponad 18 minut. W niedzielę, w ostatnim etapie rywalizacji, dojechała do mety na 35. pozycji.