Kinga Stefańska udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier rozpoczęła od zwycięstwa, trener zadowolny

/DASZ/
Trener tenisistek stołowych Forbetu Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek by bardzo zadowolony z postawy swojej podopiecznej Kingi Stefańskiej. M. Radzimowski
Od zwycięstwa nad reprezentantką Węgier Zitą Molnar rozpoczęła swój udział w rozgrywanych w Budaros Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier w tenisie stołowym zawodniczka Forbetu Tarnobrzeg Kinga Stefańska.

Stefańska, która walczy w eliminacjach do turnieju głównego po emocjonującym pojedynku pokonała Węgierkę 4:3 (5:11, 8:11, 8:11, 11:7, 11:4, 13:11, 11:2). Nasza zawodniczka przegrywała już 0:3 w setach, a mimo to zdołała wygrać cztery kolejne partie broniąc w szóstym secie meczbola.

- Kinga kolejny raz w ciągu trzech tygodni błysnęła wielkim charakterem i opanowaniem nerwowym. W lidze przegrywała z rywalkami 0:2 by wygrać z nimi 3:2, tu przegrywała 0:3, a mimo to wygrała 4:3. Pojedynki w jej wykonaniu są fantastyczne - chwalił swoją podopieczną trener Zbigniew Nęcek.

Jeśli w czwartek Kinga wygra przynajmniej dwa sety w pojedynku z Czeszką Martiną Swistikovą awansuje do turnieju głównego. Wczoraj Molnar pokonała Czeszkę 4:1.

W środę miała też grać inna z zawodniczek Forbetu Czeszka Ranata Stribikova, jednak jej rywalka Rumunka Andrea Wincze nie stawiła się przy stole i Czeska wygrała walkowerem. Dziś Stribikova zmierzy się z Węgierką Zitą Molnar, a stawką tego pojedynku będzie awans do turnieju głównego. Udział w turnieju głównym, który rozpoczyna się w piątek bez konieczności gry w eliminacjach mają zapewniony dwie inne zawodniczki tarnobrzeskiego klubu Li Qian oraz Xu Jie.

W czwartek w Budaros rozpoczną się eliminacje turnieju deblistek. Xu Jie zagra w nim wspólnie z Natalią Partyką, Kinga Stefańska z Magdaleną Sikorską, natomiast Renata Stribikova z reprezentantką Luksemburga Ni Xia Lian.