Kinga Stefańska wygrała eliminacje i awansowała do turnieju głównego Polish Open

Grzegorz Lipiec
Kinga Stefańska ze SPAR-Zamku Tarnobrzeg zagra w turnieju głównym Polish Open w Warszawie. Grzegorz Lipiec
Kinga Stefańska mając nóż na gardle doprowadziła do siódmego seta w spotkaniu z Rosjanką Julią Prokhorovą. W całym spotkaniu lepsza okazała się Stefańska, która wygrała 4:3 (12-14, 6-11, 11-6, 7-11, 11-8, 11-7, 11-6). Polka wygrała swoją grupę i awansowała dalej.

Za nami ostatni dzień eliminacji ITTF World Tour Polish Open w Warszawie. W czwartek do stołu podeszła tylko i wyłącznie jedna zawodniczka SPAR-Zamku Tarnobrzeg. Była to Kinga Stefańska. Ta najbardziej doświadczona tenisistka stołowa naszej drużyny zmierzyła się z Julią Prokhorovą z Rosji. Pierwszy set był bardzo zacięty, ale padł łupem Rosjanki, która w drugiej partii poczynała sobie jeszcze pewniej niż na początku meczu. Kinga wróciła do gry w trzecim secie, który wygrała. Mając nóż na gardle doprowadziła do siódmego seta. W całym spotkaniu lepsza okazała się Stefańska, która wygrała 4:3 (12-14, 6-11, 11-6, 7-11, 11-8, 11-7, 11-6). Polka wygrała swoją grupę i awansowała dalej.

Awans do turnieju głównego Polish Open wywalczyły triumfatorki wszystkich 26 grup. Z kolei sześć zawodniczek z drugich miejsc zostało dolosowanych do 1/32 finału. Na swoje rywali czekają zatem liderki tarnobrzeskiego zespołu: Han Ying i Natalia Partyka, ale także i Kinga Stefańska. W piątek zacznie się turniej główny. Zarówno jeśli chodzi o singiel, jak i debel. Już wiemy, że w deblu dojdzie do ciekawego boju pomiędzy Niemkami: Han Ying/Irene Ivancan i Natalią Partyką/Katarzyną Grzybowską. Ten mecz w piątek, o godzinie 15. O tej samej porze polsko-holenderska para Li Qian/Li Jie zagra z duetem norwesko-kanadyjskim Ma Wenting/Zhang Mo.