Klasa A Stalowa Wola. Klasycznym hattrickiem popisał się Jakub Siek [WYNIKI]

sec, mawa
Damian Kuziora
W grupie 1 jeszcze cztery drużyny mają komplet punktów co zwiastuje zaciętą walkę o awans do „okręgówki”. Tyle samo zespołów wciąż czeka na pierwszą zdobycz punktową.

A Stalowa Wola 1

Aż cztery dola dla Sanu Rozwadów Stalowa Wola strzelił 19-letni Mikołaj Partyka. Po trzy Krzysztof Brymora z Żabna i Marcin Zygmunt z Rzeczycy Długiej (klasyczny hat-trick w 28 minut).

Wichry Rzeczyca Długa - Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg 5:1 (2:1)
Bramki:
Markut 34, Kusiński 45-karny, Zygmunt 62, 83, 90 – Banik 3.

Rzeczyca Długa: Żurawski – Kowal, Sikora ż, Kaczor (55 Wierny), Maleszyk, Turek, Plewik (55 Dziura), B. Markut (85 Drzewi), Butryn ż (88 Kata), Kusiński (77 Tofil), K. Markut ż (46 Zygmunt). Trener Marcin Butryn.

Serbinów: I. Kaźmierczak – Kulczycki, Dudek, Lampart, Jarosz (34 Fusiara), Mysłek, Kędzior (65 Fatyga), Kapała (75 Lipiec), Farian (85 R. Kazimierczak ż), Furdyna ż, Banik. Trener Marek Kulczycki.

Sędziował M. Okleciński (Tarnobrzeg).

Tempo meczu Wichrów ze Wspólnotą może nie zachwycało, ale sporo do powiedzenia miał upał i osłabienia w składzie gości, bo brakowało Patryka Stępnia, Damiana Prarata, Wojciecha Malarza i pauzującego za czerwoną kartkę Sławomira Rzeszutka. Dlatego drugi mecz wyjazdowy w tym sezonie zakończył się drugą porażką Serbinowa.

- Mieliśmy okazję na 2:0, ale sędzia liniowy był wolniejszy od piłki i nie zauważył, że piłka minęła linię bramkową. Nawet ich bramkarz się nam później przyznał – mówił Rafał Kaźmierczak, grający kierownik drużyny i wiceprezes Wspólnoty. Kapitalną zmianę dał Marcin Zygmunt, który w II połowie po strzałach z dystansu ustrzelił klasycznego hat-tricka w 28 minut.

A Stalowa Wola 2

Swój dzień miał w trzeciej kolejce spotkań Jakub Siek. Zawodnik Sanu Kłyżów ustrzelił w drugiej połowie pojedynku z Wólką Tanewską klasycznego hat-tricka, przyczyniając się w dużym stopniu do wysokiego zwycięstwa swojej drużyny.

WYNIKI:

• Krzeszów - Stany 3:2 (0:1) J. Wnuk 54, P. Kozioł 86-samobójcza, M. Jakubowski 90+3 – D. Ryś 35, J. Kozioł 67;
  • Kłyżów - Wólka Tanewska 5:2 (0:0) D. Mroczek 49, B. Madej 60, J. Siek 66, 68, 85 – D. Kokoszka 77, S. Pieróg 88;
  • Hucisko - Harasiuki 1:0 (1:0) Kołcz 43-samobójcza;
  • Jarocin – Łukowa 6:2 (5:0) Szpilka 35, 39, 48, K. Tarka 6, 15, Pławiak 20 – Rajski 60, Kusiak 78;
  • Ulanów – Sarzyna 4:1 (2:0) dla gości Ł. Zebzda;
  • Brzóza Królewska - Stare Miasto 1:1 (1:1) Paliński 12 – Marcin Baj (Kaju) 1;
  • Jeżowe – Wierzawice 2:1 (2:1) Cichoń 18, Gąsiorowski 42 – P. Krzyżak 35;
  • Przędzel - Giedlarowa 5:1 (2:0) Ł. Kluk 20, Guściora 38, Pawęzka 60, Tudryn 75-samobójcza, D. Warchoł 88 – Śniosek 65;