"Kociewskie Diabły" lepsze od "Jeziorowców"

/gli/
Ben McCauley (z piłką), środkowy Polpharmy Starogard Gdański poprowadził swoją drużynę do niedzielnego zwycięstwa nad Jeziorem Tarnobrzeg. Grzegorz Lipiec
Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali niedzielny mecz drugiej rundy sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi z Polpharmą Starogard Gdański 83:90.

JEZIORO TARNOBRZEG - Polpharma Starogard Gdański 83:90 (23:22, 16:26, 15:21, 29:21)

Jezioro: Jakub Dłoniak 21, Dawid Przybyszewski 16, J.T. Tiller 13, Nicchaeus Doaks 10 (15 zb), Christopher Long 7, Daniel Wall 6, Xavier Alexander 6, Krzysztof Krajniewski 4, Jakub Patoka.

Polpharma: Ben McCauley 29, Łukasz Majewski 17, Michael Hicks 16, Aleksander Lichodzijewski 13, Marcin Nowakowski 10, Uros Mirkovic 5, Martynas Andriuskevicius, Jawan Carter, Bartosz Sarzało, Kacper Radwański.

Pojedynek pomiędzy Jeziorem Tarnobrzeg a Polpharmą Starogard Gdański był niezwykle ważny w perspektywie walki o czołowe lokaty w dolnej szóstce Tauron Basket Ligi. Mimo, że spotkanie lepiej rozpoczęli "Jeziorowcy", którzy w połowie pierwszej kwarty prowadzili 23:9, to wejście na parkiet Bena McCauley'a zmieniło obraz gry. Właśnie po rzucie za trzy gwiazdy Polpharmy, goście zniwelowali stratę do jednego "oczka". Druga kwarta to zdecydowana dominacja gości.

W trzeciej kwarcie Polpharma utrzymywała przewagę ponad dziesięcioma punktów. Tarnobrzeżanie w ostatniej części meczu starali się jeszcze zbliżyć do rywali - dzięki akcjom Chrisa Longa i Daniela Walla przegrywali zaledwie czterema punktami. I wtedy dał o sobie znać McCauley (rzut za trzy, faul i skuteczny rzut wolny) oraz Łukasz Majewski.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Ben McCauley, który zdobył 29 punktów i siedem zbiórek. W ekipie Jeziora wyróżniali się Jakub Dłoniak, który rzucił 21 punktów oraz Nicchaeus Doaks 10 punktów i 15 zbiórek.

W trakcie spotkania i po jego zakończeniu kibice tarnobrzeskiej drużyny głośno wyrażali dezaprobatę wobec sędziów, którzy trzeba to przyznać byli najsłabszymi aktorami widowiska.