Kolejna wygrana tenisistek stołowych Siarki-ZOT Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Li Qian rozegrała w Lidzbarku Warmińskim kolejny zwycięski pojedynek.
Li Qian rozegrała w Lidzbarku Warmińskim kolejny zwycięski pojedynek. Grzegorz Lipiec
W rozegranym awansem wtorkowym meczu tenisa stołowgo kobiet Pomlek Zamer Lidzbark Warmiński przegrał z Siarką-ZOT Tarnobrzeg 0:3.

Wyniki gier: Alina Arlouskaja - Li Qian 0:3 (7:11, 8:11, 3:11), Anna Haponova – Wik-toria Pawłowicz 0:3 (8:11, 8:11, 7:11), Ju-lia Archacka – Kinga Stefańska 0:3 (4:11, 2:11, 2:11).

Piąte zwycięstwo w rzędu w rozgrywkach ekstraklasy odniosły w tym sezonie mistrzynie Polski z Tarnobrzega.
Najlepsza drużyna naszego kraju nie dała rywalkom wygrać choćby seta, ale dwa z trzech pojedynków były interesujące.
W pierwszej grze Białorusinka Alina Arlooskaja miaa olbrzymią chęć na urwanie choćby seta Li Qian, ale nie było to jej dane. Mała zagrała bardzo spokojnie, a do swojej perfekcyjnej gry obronnej dołożyła kilka efektownych ataków. Inna Białorusinka, ta grająca w tarnobrzeskim zespole kolejny raz pokazała klasę. Ukrainka Anna Haponowa bardzo się starła, ale do wygrania partii trochę jej brakowało.

Najbliżej tego była w drugim secie, kiedy to prowadziła z Pawłowicz 5:3, ale im dłużej trwała ta partia tym przewaga byłej mi-strzyni Europy z Białorusi była wyraźniejsza.

W ostatniej grze zaledwie 13-letnia Julia Archacka była bez szans z doświadczoną Kinga Stefańską.
Kolejny mecz w rozgrywkach ekstraklasy mistrzynie Polski rozegrają w najbliższą sobotę 8 października kiedy to w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z ekipą AZS UMCS Optima Lublin.