Kolejna wygrana tenisistek stołowych tarnobrzeskiego zespołu

Piotr Szpak
Japonka Mitsuki Yoshida przegrała kolejną grę w ekstraklasie tym razem ulegając wychowance Broni Radom Sandrze Wabik. Grzegorz Lipiec
W rozegranym awansem meczu ekstraklasy tenisa stołowego drużyna SPAR-Zamku Tarnobrzeg pokonała AZS UE Wrocław 3:1.

Wyniki gier. Li Qian - Li Liu 3:0 (11:5, 11:3, 11:4), Natalia Partyka - Natalia Bajor 3:1 (6:11, 11:8, 11:7, 11;5), Yoshida Mitsuki - Sandra Wabik 1:3 (12:10, 10:12, 5:11, 6:11), Li Qian - Natalia Bajor 3:0 (11:5, 11:9, 11:3).

Kolejny raz okazało się, że bez Li Qian trudno byłoby o sukcesy tarnobrzeskiej drużyny. "Mała" znów błysnęła klasą wygrywając dwa swoje pojedynki bez starty seta.

Na brawa zasłużyła także Natalia Partyka, która po przegraniu pierwszej partii pojedynku z wiele już potrafiącą Natalią Bajor wzięła się w garść wygrywając kolejne trzy partie i całe spotkanie. Najbardziej zaciętą grą meczu była rywalizacja Japonki Yoshidy Mitsunki z utalentowaną wychowanką Broni Radom Sandrą Wabik. Azjatka wygrała pierwszego seta na przewagi, ale drugą partię przegrała w taki sam sposób. Wtedy Sandra pokazała wielki talent nie dając Japonce najmniejszych szans na zwycięstwo. Na szczęście w tarnobrzeskim zespole była Li Qian, która pokonując Natalię Bajor dokończyła zwycięskiego dzieła mistrzyń Polski.

Teraz tarnobrzeską drużynę czeka piątkowy wyjazdowy mecz Ligi Mistrzyń z Francuskim zespołem Metropole Lille. Wiadomo, że w spotkaniu tym nie wystąpi ani Yoshida ani też Chinka Yingyimg Pan. Obie na grę w Champions League muszą jeszcze poczekać.