Kolejna zawodniczka SPAR-Zamku Tarnobrzeg wyeliminowana z turnieju olimpijskiego

Piotr Szpak
Niemka Han Ying jest jedyną zawodniczką tarnobrzeskiego klubu, która pozostała jeszcze w turnieju olimpijskim. Grzegorz Lipiec
Z tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg w turnieju singla została już tylko w rywalizacji Niemka Han Ying.

Odpadła już niestety z turnieju olimpijskiego Białorusinka Wiktoria Pawłowicz. Wiktoria pokonała w trzeciej rundzie silną Rosjankę Polinę Michajlową 4:2, a w kolejnej rundzie zmierzyła się z reprezentantka Tajwanu I-Ching Cheng. Po czterech setach Wiktoria przegrywała 1:3, ale udało jej się wyrównać stan pojedynku. Niestety po trzech minutach decydującej siódmej partii Pawłowicz przegrywała już 0:8 by ostatecznie ulec rywalce 2:11 i pożegnać się z turniejem.

W pierwszym swym pojedynku podczas olimpijskiej rywalizacji Han Ying pokonała bez najmniejszych problemów 4:0 reprezentantkę Nigerii Nathatan Komwang w następnej rundzie zmierzy się z reprezentantką Francji Li Xue. Zawodniczka tarnobrzeskiego klubu rozstawiona jest w turnieju z numerem ósmym. Już w drugiej rundzie z rywalizacji odpadła Li Qian sprawiając nam olbrzymi zawód.