Kolejne zwycięstwo tenisistek stołowych Zamku Tarnobrzeg

/PISZ/
Kapitan Zamku Tarnobrzeg Kinga Stefańska drugiego seta pojedynku z Pauliną Nowacką wygrała do jednego. Marcin Radzimowski
Rozegrany w poniedziałek w Zielonej Gorze awansem mecz ekstraklasy rozpoczął się o nietypowej dla tej dyscypliny sportu, godzinie 20.45. Nasze dziewczęta nie chciały jednak drzemać w hali i w miarę szybko załatwiły sprawę zwycięstwa.

Stella Gniezno - ZAMEK TARNOBRZEG 0:3.\

Wyniki gier: Roksana Załomska - Wang Yixiao 0:3 (5:11, 2:11, 8:11), Paulina Nowacka - Renata Strbikova 0:3 (4:11, 5:11, 6:11), Emilia Kijok - Kinga Stefańska 0:3 (4:11, 1:11, 8:11).

Początkowo mecz miał zostać rozegrany w Drzonkowie, ale w poniedziałek w Zielonej Grze rozgrywane było spotkanie męskiej superligi, w którym drużyna miejscowej Palmiarni Zielona Góra grała z Gorzovią Gorzów Wielkopolski (przegrywając 2:3). Działacze Stelli poprosili naszą ekipę by zagrać w zielonogórskiej hali po meczu mężczyzn. Tak też uczyniono.
Samo spotkanie nie przyniosło większych emocji. W pierwszej grze 18-letnia Chinka Wang Yixiao pozwoliła swojej rywalce na wyrównaną grę tylko w trzeciej partii. Takiego "gestu" nie miała Czeszka Renata Strbikova, która bardzo szybko, w niewiele ponad kwadrans rozprawiła się z Pauliną Nowacką. Jako ostatnia do stołu podeszła kapitan naszej drużyny Kinga Stefańska. Pierwszego seta wygrał jak chciała do czterech, w drugim rozgromiła swoją rywalkę do jednego, a w trzeciej partii podobnie jak Chinka Yixiao dała nieco pohasać zawodniczce Stelli.