Kolejny bardzo dobry wynik IKS Jeziora Tarnobrzeg

Damian Wiśniewski
W hali sportowej w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w sezonie 2019/2020.

Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg po raz kolejny spisali się znakomicie i sześć razy stawali na podium (zdobyli 4 medale złote, srebrny i brązowy).

Emilia Kotarska w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet wywalczyła pierwsze miejsce. W fazie grupowej pokonała 3:2 Mariannę (Szychowską IKS AWF Warszawa) oraz 3:0 Annę Wykrętowicz (Start Kalisz). Następnie 3:0 ograła Iwonę Piekarską Start Białystok a w grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa (Szansa-Start Gdańsk).

Paweł Mazuryk wygrał klasę 8. Z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale pokonał 3:0 Kamila Kowalskiego (Start Kalisz) a w finale wygrał 3:0 z zawodnikiem z reprezentacji Marcinem Skrzyneckim (Start Zielona Góra).

W klasie 9 Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk swoje występy skończyli na ćwierćfinale zajmując miejsce 5-8. Świetnie spisał się natomiast Dawid Sowa, który w grupie po 3:0 pokonał trzech przeciwników, w rundzie 1. miał wolny los a w ćwierćfinale ograł 3:0 Ryszarda Kicińskiego (Start Łódź) W półfinale 3:1 pokonał Roberta Cwenara (Kąty Wrocławskie), a w finale 3:2 Wiaczesława Borkowskiego (KSN Start Kalisz) rozgrywając wyrównany i zacięty mecz.

Paweł Włodyka w klasie 10 wygrał fazę grupową turnieju bez straty seta. W 1. rundzie pucharowej miał wolny los natomiast w ćwierćfinale ogrął 3:0 Marcina Zielińskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), a w półfinale 3:0 pokonał zawodnika Startu Skierniewice Damiana Winnickiego. W walce finałowej kolejny raz spotyka się w kolejnych zawodach z Igorem Misztalem ze Start Zielona Góra i po raz pierwszy pokonuje reprezentanta kraju 3:1.

W klasie 4. „wózki” w finale dochodzi jak zawsze do pojedynku Krzysztof Żyłka - Rafał Lis.Krzysztof w grze finałowej przegrał 2:3 z Rafałem.

W klasie 3 „wózki” Janusz Chamot zdobył brązowy medal, w grze półfinałowej uległ 2:3 zawodnikowi KSN Start Warszawa Ryszardowi Papisowi.