MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny duży sukces uczniów sekcji akordeonu ze szkoły w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Kwintet Akordeonowy:  Michał Hang, Izabela Jarosz, Mateusz Strzempa Angelika Stelmach, Piotr Żurawski.
Kwintet Akordeonowy: Michał Hang, Izabela Jarosz, Mateusz Strzempa Angelika Stelmach, Piotr Żurawski. Zdzisław Surowaniec
Podczas odbywających się w Sanoku XVII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych, Kwintet Akordeonowy w składzie Angelika Stelmach, Piotr Żurawski, Izabela Jarosz, Michał Hang i Mateusz Strzempa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli, został laureatem II miejsca w kategorii zespołów.
Zespół Akordeonowy: Bartłomiej Zieliński, Jakub Łacek, Angelika Stelmach, Wojciech Nalepa, Wojciech Grochola, Piotr Szwed.
Zespół Akordeonowy: Bartłomiej Zieliński, Jakub Łacek, Angelika Stelmach, Wojciech Nalepa, Wojciech Grochola, Piotr Szwed. Zdzisław Surowaniec

Zespół Akordeonowy: Bartłomiej Zieliński, Jakub Łacek, Angelika Stelmach, Wojciech Nalepa, Wojciech Grochola, Piotr Szwed.
(fot. Zdzisław Surowaniec)

Drugi zespół kameralny reprezentujący stalowowolską szkołę w składzie Wojciech Nalepa, Bartłomiej Zieliński, Piotr Szwed, Angelika Stelmach, Wojciech Grochola i Jakub Łacek zaprezentował się w Sanoku również z jak najlepszej strony i podobnie jak młodszy zespół także został laureatem II miejsca ex aequo w tej samej kategorii. Obydwa zespoły przygotował Krzysztof Garbacz.

PRESTIŻOWA IMPREZA

Konkurs w Sanoku to duża i prestiżowa impreza odbywająca się co dwa lata. - To wiodąca impreza w Polsce - jak powiedział podczas ceremonii rozdania nagród prof. Włodzimierz Lech Puchnowski, twórca akordeonistyki w Polsce. W tym roku wzięła w niej udział rekordowa liczba ponad 120 uczestników - solistów i zespołów z Polski, Białorusi, Chorwacji, Litwy, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Uczestnicy występowali w różnych kategoriach wiekowych od uczniów szkół I stopnia do studentów uczelni wyższych. Jury festiwalu to wykładowcy akordeonu z wyższych uczelni muzycznych z Polski, Białorusi, Rosji i Litwy pracujący w dwóch komisjach.

Krzysztof Garbacz, kierownik sekcji akordeonu tak ocenił występ swoich uczniów: - To naprawdę wielki sukces. Jestem także zadowolony z tego, że laureatami zostały obydwa nasze zespoły. Zaprocentowała tutaj ciężka praca i zdobywanie doświadczenia podczas różnych występów i przesłuchań.

DUŻE MOŻLIWOŚCI

- Uczniowie lubią grę w zespołach akordeonowych. Akordeon solo ma bardzo duże możliwości brzmieniowe i można na nim wykonywać bardzo różnorodną muzykę. W zespole akordeonowym te możliwości jeszcze się zwiększają. Oprócz literatury oryginalnej można grać także transkrypcje utworów fortepianowych, organowych, orkiestrowych, także standardy jazzowe i muzykę rozrywkową. Proszę mi pokazać inny instrument o takich możliwościach - stwierdza Krzysztof Garbacz.

- Chciałbym podziękować wszystkim którzy się przyczynili do tego że nasz wyjazd doszedł do skutku. Dziękuję przede wszystkim pani dyrektor naszej szkoły muzycznej Magdalenie Pamule, która zawsze nas wspiera i pomaga we wszystkich naszych zamierzeniach i poczynaniach - usłyszeliśmy od kierownika sekcji.

W przyszłym roku odbędzie się w Stalowej Woli kolejna już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. - Postaramy się przygotować do tej imprezy jak najlepiej - zapewnił.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie