Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny krok w kierunku prywatyzacji Huty Stalowa Wola

Zdzisław Surowaniec
Na konferencji prasowej od lewej Antoni Rusinek – dyrektor Centrum Produkcji Wojskowej, prezes HSW Krzysztof Trofiniak i Bartosz Kopyto – pełnomocnik zarządu HSW.
Na konferencji prasowej od lewej Antoni Rusinek – dyrektor Centrum Produkcji Wojskowej, prezes HSW Krzysztof Trofiniak i Bartosz Kopyto – pełnomocnik zarządu HSW. fot. Zdzisław Surowaniec
Zakończył pracę doradca prywatyzacyjny Huty Stalowa Wola. Teraz urzędnicy Skarbu Państwa przez dwa tygodnie oceniać będą przedstawione przez niego propozycje zbycia udziałów w spółce.

Jak na piątkowej konferencji prasowej powiedział prezes HSW Krzysztof Trofiniak, doradca przedstawi kilka wariantów prywatyzacji. Pod rozwagę może być brana sprzedaż całego zakładu z produkcją cywilną i wojskową lub sprzedaż tylko produkcji cywilnej, z pozostawieniem produkcji wojskowej w ręku państwa.

Najbardziej sensowne wydaje się przyłączenie HSW do kogoś, kto ma atrakcyjną ofertę finansową. Chodzi o koncern, który unowocześni produkcję i wprowadzi maszyny ze Stalowej Woli - ładowarki i spychacze - do swojej światowej sieci sprzedaży.

- Pracownicy nie obawiają się prywatyzacji, bo zdają sobie sprawę, że bez tego niemożliwe jest przetrwanie huty - uważa prezes Trofiniak.

Pracownicy i emeryci, którzy posiadają akcje huty, mogą liczyć na ich zbycie po atrakcyjnej cenie nowemu właścicielowi huty. - Myślę, że odczują satysfakcję z tej transakcji - stwierdził prezes.

Zarząd już przygotowuje spółkę do prywatyzacji. Prezes wydał polecenie utworzenia Oddziału pod nazwą: Huta Stalowa Wola S.A. Oddział I w Stalowej Woli. W harmonogramie prac znajduje się między innymi ustalenie wielkości zatrudnienia i wykazu pracowników przewidzianych do przejęcia z HSW oraz opracowanie założeń biznes planu i regulaminu organizacyjnego.

Oddział przejmie z HSW produkcję, handel, serwis i rozwój maszyn budowlanych - ładowarek i spycharek, układarek rur, przesuwarek taśmociągów, kompaktorów do pracy na wysypiskach śmieci.

Rozważa się, aby Centrum Produkcji Wojskowej, które dziś ma status oddziału huty, zmieniło nazwę na HSW SA i ewentualnie funkcjonowało jako samodzielna spółka produkująca broń pod takim skrótem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie