Kolejny sukces badmintonistów Stali Nowa Dęba

Piotr Szpak
Jakub Suszyński (w żółtej) koszulce  wraz ze swoim deblowym partnerem Michałem Kosztyło (w czerwonej koszulce) na podium turnieju w Lubinie.
Jakub Suszyński (w żółtej) koszulce wraz ze swoim deblowym partnerem Michałem Kosztyło (w czerwonej koszulce) na podium turnieju w Lubinie. Archiwum klubowe
Z każdego praktycznie turnieju badmintoniści Stali Nowa Dęba wracają z medalami. I tak też było tym razem.

Na Dolnym Śląsku w dalekim Lubinie z udziałem wszystkich najlepszych polskich zawodniczek i zawodników rozegrany został pierwszy w tym sezonie wysoko punktowany turniej Grand Prix Gold Polski juniorów i młodzików.

W zawodach tych bardzo dobrze spisało się dwóch badmintonistów Stali Nowa Dęba.

W kategorii młodzików doskonałą formą błysnął 14-letni Jakub Suszyński, który w grze mieszanej wspólnie z Arianną Biel (UKS Bieruń) wywalczyli drugie miejsce ulegając w pojedynku finałowym parze: Szymon Maciąg (Start Widełka)/Zuzanna Luban (Energia Lubliniec) 1:2 (16:21, 21:15, 21:10). W fazie grupowej pokonali aktualnych mistrzów Polski Adama Bibika (Łódź)/Marcelinę Franczuk (Gdańsk).

W grze podwójnej młodzików trzecie miejsce wywalczył debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba)/Michał Kosztyło (Orbitek Straszęcin).

Był to jak na razie życiowy sukces Kuby, który tym samym potwierdził swój talent oraz duży potencjał.

W kategorii juniorów dobrze spisał się 18-letni Patryk Kopeć, który w grze mieszanej wspólnie ze swoją partnerką Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) wywalczyli dobre trzecie miejsce. W grze podwójnej juniorów na miejscu siódmym uplasował się debel: Patryk Kopeć (Stal)/Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski).