Kolejny sukces niepełnosprawnych tenisistów stołowych Jeziora Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Tarnobrzeska ekipa zaliczyła udany występ w Gdańsku.
W Gdańsku rozegrany został trzeci w tym sezonie turniej Grand Prix Polski w tenisie stołowym osób z różną niesprawnością ruchową.

Wśród 142 uczestników z klubów z całej Polski znalazło się siedmioro reprezentantów Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg, grających na wózkach: Emilia Kotarska, Piotr Sokalski, Janusz Chamot, Krzysztof Żyłka oraz grający na stojąco Paweł Mazuryk, Łukasz Delekta i Dawid Sowa. W hali sportowej Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego imienia Andrzeja Grubby nasi zawodnicy rozegrali kolejne dobre zawody i wywalczyli w indywidualnych rozgrywkach dwa pierwsze, dwa drugie i jedno trzecie miejsce.

W klasie łączonej 4-5 Krzysztof Żyłka okazała się najlepszy. W turnieju eliminacyjnym pokonuje Sławomira Przybysza Start Skierniewice 3:1 (6, 8, -6, 7), Dariusza Rzewuskiego Start Siedlce 3:0 (5, 7, 5) i Łukasza Januszkę TOP Bolesławiec 3:0 (0, 1, 1). W półfinale pokonał Daniela Staszaka ze Startu Wrocław 3:0 (8, 5, 4) a do finałowego pojedynku jego rywal Rafał Lis (Szansa Start Gdańsk) nie przystąpił oddając grę walkowerem.

W klasie łączonej 1-5 Emilia Kotarska również wygrywa te zawody pokonując 3:0 (0, 0, 4) Annę Wykrętowicz ze Startu Kalisz i walkowerem 3:0 Barbarę Rompe (Szansa Start Gdańsk).

W klasie 8 Paweł Mazuryk, zajął drugie miejsce. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (5, 6, 9) Grzegorza Pieronka (Eurobeskidy Łodygowice), w półfinale 3:0 (3, 9, 4) Marcina Skrzyneckiego (Start Zielona Góra) by w finale ulec Piotrowi Grudniowi ze Startu Zielona Góra 1:3 (-3,4,-8,-0).

W klasie 9 Dawid Sowa również zajął drugie miejsce. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (5, 10, 10) Bartosza Rybczyńskiego (Szansa Start Gdańsk), w półfinale 3:2 (-9, -9, 7, 9, 6) Benedykta Mąkosę (Start Radom) by w finale ulec Pawłowi Jabłońskiemu (Start Wrocław) 1:3 (-6, 8, -9, -9).
W klasie łączonej 2-3 Piotr Sokalski zajął trzecie miejsce, w półfinale przegrał z Mariuszem Siewierskim Triumf Start Bydgoszcz 0:3 (-6, -9, -7).

W za 10 dni tarnobrzeską ekipę czeka wyjazd do Drzonkowa kolo Zielonej Góry na Drużynowe Mistrzostwa Polski gdzie trener Jacek Lachor zabierze drużynę w składzie: Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek i Dawid Sowa. W tarnobrzeżan czeka udział w Indywidualnych mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Gdańsku. Piotr Szpak