Kolejny sukces niepełnosprawnych tenisistów stołowych z Tarnobrzega

/DASZ/
Karolina Pęk (w środku) okazała się najlepszą zawodniczką Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji. Archiwum prywatne
Złoty i brązowy medal zdobyli reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg podczas rozegranych w Bratysławie Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w tenisie stołowym "Slovakia Open 2013".

W reprezentacji Polski wystąpiła trójka zawodników: Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka. Karolina Pęk wywalczyła w turnieju indywidualnym medal złoty. Po wyjściu z grupy w półfinale pokonała zawodniczkę z Turcji Neslihan Kavas 3:0 (10, 11, 11), a w finale Rosjankę Olgę Gorshkalevą 3:0 (11:3, 11:6, 11:9). Natomiast Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka rywalizujący na wózkach, wywalczyli brązowy medal w turnieju drużynowym. Pokonali oni gospodarzy turnieju drużynę Słowacji 3:1, przegrali z Koreańczykami 0:3 i wygrali z Wenezuelą 3:0 oraz ulegli Turcji 1:3.

To już trzecie Międzynarodowe Mistrzostwa, z których reprezentanci tarnobrzeskiego klubu przywożą medale. W tym roku zdobyli ich już pięć: złoty, srebrny oraz brązowych. Od wtorku 28 maja do 2 czerwca w Bayreuth w Niemczech rozgrywane Międzynarodowe Mistrzostwa tego kraju, w których weźmie udział Karolina Pęk. Natomiast Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka będą się przygotowywali do trzeciej edycji Międzynarodowego Drużynowego Turnieju Słowian w tenisie stołowym na wózkach, który w dniach 14-16 czerwca rozegrany zostanie w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. W turnieju tym wystąpi 20 zawodników z reprezentacji: Ukrainy, Litwy, Białorusi oraz Polski.